3. КАКВА ДРАМА! Лудогорец отново в Лига Европа след 3:3 с Жалгирис

КАКВА ДРАМА! Лудогорец отново в Лига Европа след 3:3 с Жалгирис

Вердон вкара дузпа в 120-та минута

Българският шампион Лудогорец завърши 3:3 срещу литовския Жалгирис в среща-реванш от плейофите на Лига Европа. Двубоят влезе в продължения след 3:2 в редовното време и 0:1 от първия мач.

Нещата изглеждаха, че ще се развият с дузпи, но в 120-та минута разградчани получиха наказателен удар, който Вердон хладнокръвно реализира, за да спести драмата на своя тим и да ги класира за групите в Лига Европа за шести пореден път.

Жалгирис нанесе първия си удар "от съблекалнята". Антон Недялков не се справи с Кеинде Ойвуси, който подаде към Фабиен Оурега, а той прати топката във вратата на Слуга, който бе излязъл напред.

Разградчани успяха бързо да се окопитят и да се върнат в мача и отново да поведат в общия резултат. Матиас Тисера стреля, Едвинас Гертмонас пробва да отрази изстрела му с крак, но топката все пак влетя в мрежата му.

Литовците обаче изобщо не се стреснаха от изравнителното попадение на Лудогорец и поведоха отново в 16-ата минута. След разбъркване в наказателното поле Ренан Оливейра върна с пета към Оливер Буф, който с изстрел по земя вкара за 2:1.

В 24-ата минута Рик Джонатан центрира в наказателното поле към Матиас Тисера, но не намери добре аржентинеца. Три минути след това Жалгирис стигна до корнер, но не създаде нищо опасно за Слуга след изпълнението му.

В 33-ата минута Рик Джонатан излъга защитник на домакините и подаде към Текпетей, но Гертмонас отрази изстрела на ганаеца от границата на наказателното поле.

В следващите минути двата тима намалиха оборитите след бързите попадения в началото на срещата. В началото на втората част Лудогорец се опита да приложи натиск на домакините, а в 53-ата минута Текпетей стреля от дистанция но покрай вратата.

В 58-ата минута натискът на разградчани даде резултат, след като Матиас Тисера се справи с двама защитници на Жалгирис и прати топката във вратата на Гертмонас за 2:2. Така Лудогорец поведе с 3:2 в общия резултат.

В 63-ата минута головото шоу продължи. Ренан Оливейра с мощен изстрел прати топката във вратата на Слуга, след като Миличкович се справи със защитата на разградчани.

След попадението на домакините Анте Шимунджа направи първите си две смени. Спас Делев и Каули Оливейра замени Бърнард Текпетей и Матиас Тисера.

В 84-ата минута Каули навлезе в наказателното поле и успя да центрира остро към Игор Тиаго, но защитата на литовците се справи. В последната минута на редовното време Карничник центрира, Рик Джонатан стреля, но защитник на Жалгирис изчисти от голлинията, а страничният рефер вдигна засада.  В четвъртата минута на първото продължение Каули изведе Рик Джонатан, който стреля в страничния стълб, но бе отсъдена засада.

В началото на продължението Карничник намери непокрит Спас Делев, но изстрелът му с глава мина встрани. Две след това Каули изведе Рик Джонатан, който стреля в страничния стълб, но бе отсъдена засада.

В 110-ата минута Бурба даде остър пас към Йосип Тадич, а за щастие на "орлите" хърватинът стреля над вратата от удобна позиция.

В 117-ата минута Лудогорец получи правото да изълни дузпа след нарушение срещу Мануел Шоу. Зад топката застана централният бранител Оливие Вердон, който запази хладнокръвие и даде аванс на разградчани в общия аванс.

Стартови състави:

Жалгирис: Гертмонас, Павелик, Кажуколоваш, Любиславлевич, Бопесу, Бъф, Горобсов, Миличкович, Оурега, Оливейра, Ойевуси

Лудогорец: Слуга, Сисиньо, Гропер, Вердон, Недялков, Йорданов, Пиотровски, Рик Джонатан, Текпетей, Тисера, Игор Тиаго

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо