3. Калиакра и Левски изиграха приятелски мач с минимален успех за "сините" (аудио и видео)

Цонко Цонев спази заканата си, кметът на Каварна си направи гавра с БФС

Левски и Калиакра ще изиграят приятелски мач в две полувремена от по 35 минути, заяви президентът на морският тим Цонко Цонев. Това ще стане в 18:30 ч, половин час след първоначално обявеното начало на двубоя от 19-ия кръг!

Така Цонко Цонев спази заканата си и официален мач от първенството на "А" група няма да има.

Кметът на Каварна се възползва от чл. 26, точка 7, точка б и не осигури линейка, предаде на живо Novsport.com. Тя гласи: Футболните съдии са задължени да не започват футболните срещи, когато: не са осигурени лекар, линейка, носилка, необходимите за всеки отбор периодичен медицински преглед и редовен футболен паспорт; Дежурният лекар проверява съответствието на представените документи за предсъстезателен медицински преглед с изискванията на Наредба № 8  от 2005  г.  на Министерството на здравеопазването. Оспорването на документ за прегледа се извършва след срещата в срока, установен от Наредбата. При оспорване редовността на предсъстезателен медицински преглед се произнася СТК след становище на Спортно-медицинската комисия. Решението не подлежи на обжалване. Решението на Медицинската комисия,  с което се приема, че медицинският преглед е нередовен, се изпраща незабавно в ДАМС за предприемане на действия срещу виновните лица по ЗДВС.

Спортният директор на Левски Георги Иванов е предложил приятелския мач, а Цонев се е съгласил, така че все пак футболна среща ще има и зрителите няма да останат разочаровани.

"Правим си ние първенство - с Левски", каза Цонев, който първоначално със сърказъм коментира: "С прискърбие разбрах, че е имало някакви технически проблеми. Според чл. 24, ал. 4, точка б, мачът няма как да започне. Така че ще играем приятелски мач – две по 35, с 9 минути за реклама. Така че ще има мач, но ще бъде приятелски. Съжалявам много, че мач няма да има. Знаете, нашият отбор е с малък актив от точки, но това е животът, трябва да приемем и загубите."

Съгласно чл. 24, ал. 4, точка б: Когато по вина на един отбор не започне провеждането на футболната среща по програма, по
силата на изискванията на следните членове:
а) член 20, т.1, 1.1. подбукви ж/ и з/
б) член 26, т.7, букви б/ и в/
в) член 28, т.1, т.5, т.6, и т.8
се присъжда служебен резултат 3:0  в полза на редовния отбор.

"Извинявам се на ЦСКА, на феновете на ЦСКА, на Димитър Ангелов - Дучето, на Литекс, на г-н Пенев, който много уважавам, че Левски ще вземе без проблеми три точки. Но това е положението, какво да правим", добави Цонев.

Директорът на първенства и турнири в системата на БФС Антон Попов заяви: При тази прозрачност, която съществува във футболния съюз. Това, което се случи днес, мисля, че е ущърб на зрителите. Аз няма да предрешавам неща, които ще влязат в комисиите. В сайта на футболния съюз всичко е представено.

Иначе приятелският мач завърши с минимална победа за "сините" с гол на Исмаил Иса в 49-ата минута на второто 35-минутно полувреме. Той се възползва от отклонена топка от страна на Грийн при изпълнение на ъглов удар и не остави шансове на бившия си съотборник Цветан Димитров.

През първото полувреме Калиакра беше по-активният отбор, но стражът на гостите Пламен Илиев със сигурни изяви запази мрежата си суха. В 14-ата минута Даниел Димов напусна принудително терена поради тежка контузия. По-късно той беше закаран с бинтован глезен в болницата в Каварна.

През втората част Левски контролираше играта, но освен гола, не сториха нищо друго по-впечатляващо.

Още подробности може да прочетете по-долу.

Всичко по-интересно преди мача слушайте в прикачения звуков файл!