3. Калиакра излезе начело на Изток след драма в Свиленград и грешка на Дунав в Добрич

Несебър с трудна победа над 4-ия в класирането Брестник - 3:2 като гост

Калиакра победи в драматичен мач като гост отбора на Свиленград с 2:1. Домакините излязоха страхотно мотивирани за срещата, тъй като се появи информация, че тимът ще бъде премиран от отбора на Несебър, ако вземе трите точки. Истината обаче вероятно е по-различна.

Несебър е закупил играча Тодор Христов от южния отбор за сумата от 20 000 лв. В контракта обаче има клауза, че парите ще бъдат изплатени само при условие, че Несебър влезе в „А” група (копие от документа можете да видите ТУК).

В днешния мач, ръководен от Цветан Георгиев, Иван Петков откри резултата още в 7-ата минута за Калиакра. Иван Янчев пък изравни за Свиленград в 21-ата.

Драмата обаче бе оставена за последните секунди, след като Георги Кючуков дари победата на Калиакра с попадение в 92-ата минута. Нападателят се оказа най-съобразителен, след като засече центрирана топка в наказателното поле на домакините.

Интересно за срещата, е че след края на мача и двата отбора поздравиха Цветан Георгиев за перфектното му съдийство.

В същото време Несебър победи като гост отбора на Брестник с 3:2. Борислав Иванов и въпросният Тодор Христов  изведоха гостите напред с голове в 5-ата и 28-ата минути.  Иван Танчовски върна един гол седем минути преди края на полувремето.  В 78-ата обаче Павел Колев направи 1:3 преди Брестник да върне едно попадение.

Другият претендент за „А” група – лидерът в класирането на Източната „Б” група Дунав, направи грешна стъпка в борбата за елита след 2:2 като гост с Добруджа. Росен Каптиев изведе своя отбор напред още в 3-ата минута. Христо Костов обаче изравни в 41-ата. Светлин Симеонов обаче отново изведе Дунав напред в 60-ата минута, но в 66-ата Недко Ангелов изравни.

Така ситуацията на върха на Изток остава изключително завързана пет кръга преди края.

Лидер става Калиакра с 49 точки. Втори и трети са Дунав и Несебър с по 47.

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край