3. Калиакра се удави в бурното Черно море (видео)

Калиакра се удави в бурното Черно море (видео)

Блестящ Георги Илиев изведе варненци до разгромното 7:1, "моряците" обаче губят и Миро Манолов за ЦСКА

Отборът на Черно море разгроми гостуващия Калиакра със 7:1 в мач от 24-ия кръг на „А” група. Над всички бе капитанът на варненци Георги Илиев, който освен че наниза хеттрик (24', 68', 90') участва и при изработването на още две попадения. Останалите голове за "моряците" отбелязаха Живко Атанасов (11'), Александър Александров (30'), Румен Николов (56') и бранителят на каварненци Павел Ковачев, който вкара в собствената си мрежа (77'). Почетното попадение за Калиакра пък бе дело на Иван Цачев в даденото от съдията продължение.

Противно на очакванията първото по-опасно положение в срещата се откри пред гостите, които още в 4-ата минута можеха да отбележат чрез Четин Садула. Халфът на каварненци бе изведен от Джунейт Яшар на чиста позиция, но се засуети и топката му бе изчистена миг преди да нанесе решителния удар.

За варненци това бе сигнална лампичка и в следващите минути те заиграха доста по-съсредоточено. Така в 11-ата минута „зелено-белите” вече водеха в резултата след като Живко Атанасов засече с глава центриране на Георги Илиев от корнер.

Последваха няколко опасности пред вратата на Калиакра с главно действащо лице Мирослав Манолов. При една от тях в 23-ата минута, нападателят на домакините бе фаулиран от Цветан Димитров в наказателното поле и главният рефер Георги Йорданов не се поколеба да посочи бялата точка. Капитанът Илиев реализира хладнокръвно, удвоявайки преднината на своя тим, но лошата новина за Стефан Генов бе, че фаулираният Манолов получи контузия и бе принудително заменен.

Домакините не спряха дотук и в 30-ата минута Александър Александров придаде класическо изражение на резултата, след като засече с глава центриране на Георги Илиев от фаул.

Малкото зрители на стадион „Тича” пък станаха свидетели на куриозна ситуация пред вратата на Черно море, след като в края на първата част гостите стигнаха до цели шест последователни ъглови удара, които обаче не доведоха до резултат.

След почивката имаше само един отбор на терена, този на домакините. Футболистите на Стефан Генов имаха пълно превъзходство и закономерно стигнаха до нови четири попадения.

В 56-ата минута резервата Румен Николов засече от непосредствена близост центриране отдясно пред погледите на заспалата каварненска защита.

Безспорно най-красивият момент в мача дойде в 68-ата минута, когато при разбъркване в наказателното поле на гостите най-добрият на терена Георги Илиев отбеляза с акробатична странична ножица от 15-ина метра.

За да бъде пълна футболната картина на мача във Варна, зрителите видяха и автогол. В 77-ата минута Фернандес прехвърли технично Цветан Димитров, след което топката се отби от страничната греда, но в опита си да я изчисти бранителят на Калиакра Павел Ковачев я прати в собствената си мрежа.

В последната минута на редовното време Георги Илиев оформи своя хеттрик, след като засече от воле центриране на Фернандес от корнер.

В даденото от съдията продължение Иван Цачев отбеляза почетно попадение, засичайки отблизо центриране отдясно.

След тази разгромна победа тимът на Черно море остава на седма позиция с актив от 43 точки, колкото имат и отборите на Славия и Локо Пловдив, които обаче са с мач по-малко. Калиакра пък почти сигурно ще заиграе в "Б" група от следващия полусезона, заемайки предпоследното 15-о място с 10 пункта.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо