3. Камбуров пак се закани на Левски

Камбуров пак се закани на Левски

Голаджията има 15 попадения срещу "сините"

Голаджията Мартин Камбуров се е заканил отново да накаже любимата си жертва - Левски. В понеделник Берое приема сините, а нападателят е амбициран да открие головата си сметка срещу тях с четвърти различен отбор.

Досега Камбуров е вкарвал на столичани с Ботев Пловдив, Локомотив София и Локомотив Пловдив. До момента стрелецът има 15 попадения във вратата на Левски. Най-много - 10, са с екипа на смърфовете, 4 са с железничарите и едно с канарчетата.

За последно той се разписа на 12 май тази година при победата на Локо Пд с 2:1 на "Лаута". В началото на този сезон обаче нападателят напусна любимия си черно-бял тим след скандал със собственика Христо Крушарски и премина в Берое. Със заралии той има 2 гола в 5 срещи в Първа лига.

На тренировките в последните дни Камбуров е изразил увереност, че ще накаже сините с четвърти различен отбор. Той не е правил това у нас само с екипите на Спартак Плевен и ЦСКА.

Мартин Камбуров вече има 191 попадения в елита, като е на четвърто място във вечната ранглиста. На трето място е Динко Дерменджиев, който е със 194, а вторият Наско Сираков е със 196. Амбицията на нападателя, освен пак да вкара във вратата на Левски, е да се изкачи на второто място. С екипа на Берое той изпусна дузпа срещу Септември Сф, като сега можеше да има 192 гола.