3. "Канарчетата" се подиграха със Славия насред София (снимки)

"Канарчетата" се подиграха със Славия насред София (снимки)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи "белите" с 2:0 в контролна среща, играна на стадиона в "Овча Купел"

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Славия с 2:0 в приятелска среща, играна пред не повече от стотина зрители на стадиона на „белите” в столичния квартал „Овча Купел”.

Гостите поведоха още в 6-ата минута чрез Димитър Байрев, а Християн Казаков удвои преднината осем минути преди края на двубоя.

Двата най-стари български отбора използваха паузата в първенството, предизвикана от мачовете на националния отбор, за да премерят сили един с друг.

Въпреки, че са отбор от Източната „Б” група и бяха гостуващи в тази среща, „канарчетата” бяха по-активният тим през първата част. Двубоят започна отлично за момчетата на Петър Хубчев, които откриха резултата още в самото начало. В 6-ата минута Димитър Байрев получи много добър пас от Мартин Стефанов и се разписа с хубав удар от десетина метра.

Само минута по-късно отново Байрев можеше да се разпише, но блестящата намеса на Емил Петров, който отрази няколко последователни удара, предотврати ново попадение.

Единственото по-сериозно положение за Славия дойде в 37-ата минута, когато след изпълнение на корнер Даниел Васев качи топката на главата на Илия Илиев, който стреля много опасно, но Илия Николов успя да избие.

През втората част и двамата наставници извършиха всичките си смени и дадоха възможност за изява на някои футболисти, които по-рядко попадат сред титулярите.

Много промени закономерно повлияха на играта и темпото значително спадна. Въпреки това „жълто-черните” не изпуснаха инициативата и продължиха да създават опасности пред противниковата врата. Сериозни пропуски на два пъти направиха Николай Манчев и Атанас Курдов, след като Емил Петров парира много добре техните удари.

Домакините така и не успяха да се окопитят и да изравнят резултата. Футболистите на Мартин Кушев по никакъв начин не показаха, че имат необходимия хъс и желание за игра и това си пролича с пълна сила в 82-ата минута, когато резултатът стана 2:0 в полза на Ботев.

След центриране на Николай Манчев от фаул, Емил Петров изпусна топката и за Християн Казаков не бе трудно да се разпише при добавката от няколко метра.

По този начин пловдивчани, които се подвизават във втория ешелон на българския футбол, записаха престижна победа в приятелския двубой с постигналия три победи от последните си три мача тим на Славия, и показаха сериозни амбиции за завръщане в елита.