3. Късен гол на Чунчуков донесе успех на Ботев (Пд) в дебюта на Вили Вуцов (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Канарчетата” надвиха трудно с 2:1 Санкт Пьолтен, а треньорът им бе изгонен

Велислав Вуцов дебютира с победа над австрийския Санкт Пьолтен начело на Ботев (Пловдив).

„Канарчетата” стигнаха до успеха с 2:1 след късен гол на младока Цветелин Чунчуков в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа и ще имат не леката задача да стигнат до положителен резултат при визитата си след седмица.

Новият наставник на „жълто-черните” пък не сдържа нервите си и бе изгонен 20 минути преди края на срещата, след като протестираше срещу отменен за игра с ръка гол на своя тим.

Иначе домакините започнаха по-добре двубоя, подкрепяни от около 2000 свои привърженици, като още в четвъртата минута капитанът им Иван Цветков опита да прехвърли вратаря, но топката мина на сантиметри от целта.

В 10-ата минута Данчо Христов пробва да стори същото, но и той не сполучи, а в 16-ата Хофбауер стреля от далеч – неточно.

Първата отлична възможност пред Ботев се откри в 24-ата минута, когато Огнянов изведе хитро Чунчуков зад гърба на защитата, но озовалият се сам срещу вратаря младок опита да го прехвърли и топката излезе в аут.

Стражът на „жълто-черните” Адам Стаховяк се намеси решително в 29-ата минута, когато Кершчбауер бе оставен сам пред вратарското поле и стреля опасно с глава.

В 37-ата минута обаче Мариян Огнянов бе фаулиран в пеналта и реферът посочи точката за изпълнение на дузпа, а Иван Цветков бе безпогрешен от бялата точка и даде преднина на своите – 1:0.

При този резултат завърши и първото полувреме, а след почивката темпото на игра спадна значително.

Това позволи на гостите да се съвземат и те се възползваха от грешка в подреждането на домакинската отбрана в 55-ата минута, когато Даниел Сеговя бе оставен непокрит и с глава възстанови статуквото – 1:1.

Попадението стъписа „канарчетата”, макар че в 71-ата минута те успяха да вкарат за втори път топката в мрежата на гостите. Това стори Иван Цветков, но преди това Иван Чунчуков игра с ръка и макар реферът първоначално да посочи центъра, после коригира решението си и отмени попадението. Наставникът Вили Вуцов обаче протестира бурно и бе изгонен от италианския арбитър.

После нервите взеха връх, но в 86-ата минута, след центиране на Иван Цветков, топката достигна до Цветелин Чунчуков, а той отблизо не сгреши и я прати в мрежата на гостите - 2:1.

Така Ботев (Пловдив) взе минимален аванс в сблъсъка и записа десети пореден двубой без загуба в Европа. Реваншът е след седмица в Австрия.