3. Късен гол в Ловеч запази теоретични шансове на младежите ни за Евро 2013 (+видео)

Младежкият отбор на България до 21 години завърши наравно 2:2 с Шотландия

Младежките отбори на България и Шотландия до 21 години завърши наравно 2:2 в изключително драматична евроквалификация, играна в Ловеч. Георги Миланов откри резултата в 33-ата минута, но с две подания на Джордан Роудс в 69-ата и 90-ата "гайдарите" стигнаха до пълен обрат. Резервата Георги Костадинов обаче изравни в самия край на продължението.

Ако бяха постигнали успех в тазвечершния двубой момчетата на Михаил Мадански щяха да се доближат  до класиране на европейското първенство през 2013 година.

След равностойна игра в началните минути на срещата първата сериозна опасност се откри пред вратата на гостите. Удар на Станислав Костов бе спасен от Марк Риджърс, а малко по-късно на стражът на шотландците се наложи да спасява и удар на Георги Миланов.

Последваха две груби грешки в отбраната на България, които за щастие не доведоха до попадение. Първо в 13-ата минута Джонатан Ръсел открадна топката от Росен Колев в наказателното поле, след което обаче не успя да преодолее вратаря Стефано Кунчев от непосредствена близост. Минута по-късно стражът на Лъвовете игра твърде разконцентрирано и позволи топката да го прехвърли, а Ръсел от два-три метра не успя да вкара в опразнената врата.

Постепенно момчетата на Михаил Мадански се окопитиха и след изключителна комбинация от страна на Александър Цветков и Георги Миланов, последният отбеляза с плътен удар по земя от границата на наказателното поле.

Попадението успокои българите, които разиграваха уверено до края на полувремето.

Гостите започнаха целеустремено втората част и притиснаха „трикольорите” в тяхната половина.

Българската отбрана бе добре подредена и не оставяше празни пространства за своя съперник.

Така се стигна до 69-ата минута, когато след късо изпълнение на ъглов удар Кели центрира към наказателното поле, където Джордан Роудс засече топката с глава и не остави шансове на Стефано Кунчев.

След изравнителното попадение гостите продължиха да бъдат по-активния отбор, докато българите разчитаха главно на удари от далечна дистанция.

В заключителните минути на срещата се разигра истинска драма на стадиона в Ловеч. Когато всички очакваха мачът да завърши наравно, в 90-ата минута Джордан Роудс отбеляза второто си попадение след като получи даване от Лиъм Кели и се разписа с удар от десетина метра.

В самия край на триминутното продължение обаче резервата Георги Костадинов хвърли публиката в екстаз, изравявайки резултата от непосредствена близост след асистенция на Росен Колев.

По този начин България запази теоретични шансове за класиране на Европейското първенсто. Следващите мачове на „трикольорите” са гостувания на Холандия и на Люксембург.

За финалите в Израел се класират 8 отбора - домакинът плюс още 7 тима. Те се определят чрез плейофи между 10-те победителя в групите и 4-те най-добри втори отбора.