3. Късен изравнителен гол сломи Локомотив в битката за Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Късен изравнителен гол сломи Локомотив в битката за Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пд) успя да се докопа до равенството преди реванша на "Коматево" за Купата

Късен изравнителен гол лиши Локомотив (Пловдив) от победата в първи 1/8-финален сблъсък за Купата на България срещу градския съперник Ботев. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на "Лаута".

Мартин Камбуров даде аванс на "смърфовете" в края на първата част с изключителен удар от пряк свободен удар, а в добавеното време на двубоя Алекс Колев изравни и улесни реванша за Ботев.

Пловдивските "железничари" наложиха домакински натиск и на няколко пъти застрашиха вратата на Стаховяк. Камбуров имаше възможност да открие резултата още в първата минута, но отблизо стреля много слабо. Малко по-късно Лъчезар Балтанов спаси Ботев, като изчисти удар на Дани Кики от голлинията.

Ботев разчиташе основно на контраатаки. При една от тях Галешич шутира силно, но Господинов отрази удара му.

В края на полувремето падна и резонния гол за Локомотив. Мартин Камбуров отново бе човекът, който изработи положението. Нападателят на "смърфовете" си спечели пряк свободен удар, сам застана зад топката и с прекрасен удар не остави шансове на Стаховяк.

През втората част Ботев погледна по-смело към вратата на градския си съперник, но въпреки и смените, които Велислав Вуцов направи, "канарчетата" не успяха да измислят почти нищо интересно пред вратата на Господинов.

В края на двубоя обаче играчите на Вили Вуцов се активизираха и стигнаха до изравнителното попадение. Натискът на "канарчетата" даде резултат и в добавеното време на двубоя Ботев стигна до корнер. Мариян Огнянов центрира топката, Алекс Колев се извиси най-високо и с глава я заби под гредата.

Така, младият нападател даде доста повече надежди на "канарчетата" за реванша, който е на трети декември на "Коматево".
Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите