3. Късен обрат носи победа за ЦСКА в Белфаст (снимки)

Късен обрат носи победа за ЦСКА в Белфаст (снимки)

„Армейците” обръщат 10 от Клифтънвил за 2:1, Томи Костадинов и Маркиньос бележат за българите

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2:1 над Клифтънвил в мача-реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа. „Армейците” изоставаха след края на първото полувреме, но през втората част останаха с човек повече и логично стигнаха до обрата. Томи Костадинов влезе като резерва и вкара страхотен гол за 1:1, а Маркиньос донесе победа с гол, който падна две минути преди края. Така с общ резултат от 5:1 от двата мача ЦСКА се класира за плейофите за влизане в групите на Лига Европа, съперникът става ясен в петък.

Клифтънвил опита да наложи обичайния домакински натиск, който обаче не доведе до нищо по-интересно и с течение на времето ЦСКА взе инициативата в свои ръце. Въпреки това, успокоени от добрия резултат в първия мач, „армейците” играха доста разконцентрирано в атака.

Все пак ЦСКА стигна до един неточен удар на Митко Илиев по диагонала в 10-ата минута, а в 22-ата Спас Делев отправи първия точен изстрел в актива на българите, но Конъли спаси. В 39-ата минута пък Делев изпусна и най-чистото положение в мача, след като от точката на дузпата не успя да уцели вратата и прати кълбото над напречната греда.

Пропускът на ЦСКА пък бе наказан от домакините само 3 минути по-късно. Лиъм Бойс се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА и от няколко метра простреля Караджов за 1:, като при този резултат завърши и първото полувреме.

ЦСКА започна мотивирано втората част и наложи натиск в началните минути, но стигна само до един неточен удар на Митко Илиев с глава. За сметка на това в 63-ата минута Донъхи от състава на домакините репликира съдията, за което си изкара втори жълт картон и бе отстранен от игра.

„Армейците” се възползваха от численото си предимство и опитаха натиск, който можеше да даде резултат в 69-ата минута, когато резервата Руи Мигел нацели десния страничен стълб с удар с глава. Стигна се обаче до 85-ата минута, когато на сцената излезе младият Томи Костадинов. Появилият се като резерва юноша пое топката от Руи Мигел и от около 25 метра изравни за 1:1, без да остави никакви шансове на противниковия вратар.

Две минути преди края на редовното време пък защитата на Клифтънвил допусна фрапантна грешка, от която Маркиньос се възползва по най-добрия начин и вкара топката в мрежата за крайното 1:2. В заключителните минути на срещата пък Руи Мигел се отчете с нов феноменален пропуск, след като от 3-4 метра прати топката обидно далеч от вратата.

Така с общ резултат 5:1 ЦСКА се класира за плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа. В петък „армейците” ще научат името на отбора, който стои на пътя им към европейската сцена.

Клифтънвил – ЦСКА 1:2

1:0 Бойс 42’
1:1 Костадинов 85’
1:2 Маркиньос 88’

Клифтънвил: Конъли, Р. Сканел, Холанд, Донъхи, К. Сканел (к), МакМълън, Хътън, Колдуел, Бойс, Катни (Патерсън 80’), О’Конър (Смит 71’)
Старши треньор: Еди Патерсън

ЦСКА: Караджов, Виданов, Акуаро, Попов, Трифонов, Янчев (к) (Галчев 67’), Янев, Делев (Костадинов 82’), Гранден, Маркиньос, Илиев (Руи Мигел 58’)
Старши треньор: Павел Дочев

Жълти картони: Донъхи (2), К.Сканел, Катни (Клифтънвил), Делев (ЦСКА)
Червени картони: Донъхи (Клифтънвил)
Съдия: Максим Люшкин
Стадион: „Уиндзър Парк”
ЦСКА посреща Септември в Стара Загора

Кралев: Черно море е властелинът на Варна

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби