3. КАТАСТРОФА! Тим от четвърта дивизия вкара четири на Левски! (ВИДЕО)

КАТАСТРОФА! Тим от четвърта дивизия вкара четири на Левски! (ВИДЕО)

"Сините" повече от трагични, допуснаха трета загуба в Австрия

Левски допусна срамна загуба! "Сините" играха трагично и паднаха с 0:4 от четвъртодивизионния германски тим Тюркгюджю-Атаспор. Цяло второ полувреме тимът на Петър Хубчев беше с човек по-малко, което допълнително повлия. Поражението е трето поред за Левски в Австрия. Българите записаха поражение с 0:1 от бразилския Ред Бул и още една загуба с 0:1 - от руския шампион Зенит (Санкт Петербург).

В днешния мач титуляр за първи път излезе аржентинецът Франко Мазу­рек. Треньорът Петър Хубчев беше дал шанс и на доста футболисти, които по-рядко намират място в стартовия състав, а повечето титуляри бяха оставени да почиват.  Това се отрази на представянето на "сините" и съперникът им тотално доминираше през целия мач.

Едиственото положение за Левски дойде в 14-ата минута, когато Станислав Иванов получи пас в наказателното поле на Тюркгюджу, но не успя да си спре топката и тя беше изчистена от съперников защитник в корнер. Три след това гредата спаси Николай Михайлов. "Сините" сгрешиха и Карл-Хайнц Лапе беше изведен сам срещу българския вратар и стреля покрай него, но топката се отби в десния страничен стълб.

Холц стреля опасно в 21-ата минута, но топката мина над вратата на "сините". В 26-ата реферът отсъди дузпа за Тюркгюджу. Деян Иванов фаулира Рабихич в наказателното поле. Босненецът сам изпълни наказателния удар и вкара.

До края на първата част. Кирш пропусна сам срещу Ники Михайлов, опитвайки се майсторски да го прехвърли.

Второто полувреме започна с червен картон за Каргас. Защитникът на "сините" беше изгонен за брутален фаул срещу Кирш и Левски остана с 10 души на терена. В 50-ата минута реферът отнеми гол на германския тим. Фуркан Дзорба вкара с глава след центриране отляво. Страничният рефер обаче сигнализира за засада

Тюркгюджу все пак стигна до второ попадение. В 57-ата минута Рабихич влезе в наказателното поле и пусна пас към Лапе, който засече топката на празна врата. Три след това Дзорба направи резултата 3:0. Той простреля Николай Михайлов с глава, след като засече центриране от корнер.

Постепенно в игра за Левски се появиха титулярите - Живко Миланов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Давиде Мариани, Паулиньо, Станислав Костов и Хали Тиам.

Това обаче не даде резултат и в 74-ата минута "сините" допуснаха още едно попадение. Германският тим изпълни бързо пряк свободен удар. Лапе бе изведен сам срещу Михайлов и с удар в далечния ъгъл вкара. В 80-ата атака на Тюркгюджу завърши с  центриране, след което топката кацна на напречната греда.

Във вторник, 2 юли е последната контрола на Левски на австрийска земя срещу швейцарския шампион Йънг Бойс. Двубоят ще се играе във Фюген от 19.30 часа българско време.

„Сините” се прибират в България на 3 юли.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Деян Иванов, Янис Каргас, Томислав Папазов, Мартин Райнов, Илия Юруков, Станислав Иванов, Мартин Петков, Франко Мазурек, Илия Димитров

Резерви: Милан Миятович, Петър Иванов, Живко Миланов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Давиде Мариани, Паулиньо, Станислав Костов, Атанас Кабов, Мартин Петков, Хали Тиам

Тюргюджу-Атаспор: Максимилиан Енгъл, Марио Ерб, Томас Хаас, Фуркан Дзорба, Бенедикт Кирш, Марко Холц, Ясин Йълмаз, Килиан Фишер, Доминик Вайб, Касим Рабихич, Карл-Хайнц Лапе

Резерви: Франко Флюкиджер, Юлиан Кир, Александер Сорге, Марсел Шпицер, Микаел Дзант, Фабио Лютенекер, Северин Бучта, Юнал Тосун, Щефан Вахтер, Мариан Кнечт, Масааки Такахара, Фуркан Кирчичек, Паатрик Хасенхютъл, Серхат Имшак

Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия