3. Кметът на Симитли: От Калиакра да си припомнят как нашамаросаха съдията в Каварна

"Ако има някой ощетен в този мач, това сме ние", каза Апостол Апостолов

„Изявлението на президента на Калиакра Красимир Тодоров, който обвини съдията Мартин Стоименов за загубата вчера в Симитли, все повече започва да заприличва на „гузен негонен бяга”. Това заяви пред Novsport.com кметът на Симитли Апостол Апостолов в отговор на становището на Калиакра относно вчерашното гостуване на отбора в Симитли.

Срещата завърши при резултат 2:0 за домакините, а Ростислав Янков от състава на Калиакра в 70-ата минута бе закаран в бърза помощ със счупен глезен.Той пострада при единоборство с Анатоли Лулейски.

„Първо искам да кажа, че трябваше да бием Калиакра с 5:0. Ако има някой ощетен в този мач, това сме ние. При втория картон на Радослав Митревски нарушението стана пред щаба на Калиакра, който скочи на тъч линията и реферът нямаше друг избор и показа червен картон на играча. Колкото до инцидента с Ростислав Янков мога да кажа, че Анатоли Лулейски го удари неволно. Всички знаят, че той не е груб играч и никой не се радваше на победата, а Лулейски се разплакал в съблекалнята. Задълженията по транспортирането на играча до София бяха поети от Септември”, каза Апостолов.

Градоначалникът припомни за случилото се на мача в Каварна през първия дял  на първенството. „ Тогава ги надиграхме тотално през пръвото полувреме. На почивката нашамаросаха рефера и през второто полувреме обърна свирката, за да загубим с 1:3. Становището на Красимир Тодоров е в стил „гузен негонен бяга”, заключи Апостол Апостолов.

Колкото до шансовете Септември (Симитли) да запази мястото си в обединената „Б” група финансовият благодетел на тима заяви:„Ще се борим до последно да не изпаднем. Ако пък не успеем, то от следващия сезон задължително ще се борим за първото място в Югозападната „В” група.
Георги Иванов: Искам да изчистя всички съмнителни съдии