3. КОШМАРНО НАЧАЛО! Швейцария дойде, видя и ни победи до 13-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

България загуби с 1:3 в първата квалификация за Мондиал 2022

България допусна тежко поражение с 1:3 от Швейцария в първия си мач от квалификациите за Световното първенство в Катар през 2022г.

"Лъвовете" ни направиха безобразно начало на срещата и в рамките на 6 минути между 7-та и 13-та гостите отбелязаха три безответни гола, които на практика решиха всичко в двубоя. Кирил Десподов успя да върне едно попадение след почивката, но то остана само почетно за нашия тим.

Мачът на „Васил Левски” започна с натиск на гостите, които в първите пет минути изцяло владееха инициативата и атакуваха вратата ни.

Кошмарът за България започна още в 7-ата минута, когато резултатът бе открит. След пробив на Родригес по лявото крило, топката бе центриране в наказателното поле, където Емболо надигра Занев и с глава насочи топката в мрежата.

Само две минути по-късно Занев отново закъсня и не успя да се намеси срещу Сеферович, който получи пас отляво и с лекота стреля между краката на бранителя за 2:0. В 13-ата минута ситуацията за националите ни стана кошмарна. След нова грешка в отбрана, Шакири получи по десния фланг, навлезе в наказателното поле и стреля от нулев ъгъл, но топката мина под плонжа на Илиев и в нашата врата за 0:3, където Цубер я довкара.

Едва в 29-ата минута България организира първата си добра атака, която дойде след самостоятелен пробив на Кирил Деспосов. Крилото на Лудогорец обаче не успя да намери свой съотборник в наказателното поле на швейцарците и така опасността за гостите пропадна.

След почивката Десподов вкара за 1:3! Офанзивният футболист успя да изпревари Родригез и от границата на наказателното поле стреля ниско точно в долния десен ъгъл на Сомер!

Попадението обаче дойде с цена - Десподов получи контузия в глезена и бе заменен от Спас Делев.

Минута по-късно Спас Делев беше фаулиран пред наказателното поле и сам се нае с изпълнението на фаула, но стреля в стената. След точно час игра Георги Костадинов имаше отличен шанс също да вкара, но с глава от няколко метра беше спрян от Зомер!

В 75-та минута Спас Делев получи в наказателното на Швейцария и стреля, но Родригез блокира удара му.

Така България ще трябва да се реваншира и да търси достойно представяне срещу Италия след три дни отново на "Васил Левски".

Божиков, Сисиньо, Костадинов, Десподов, Д. Димов, Малинов, Йомов, Д,Илиев

Швейцария: Сомер, Мбабу, Елведи, Аканджи, Емболо, Фройлер, Сеферович, Джака, Родригез, Зубер, Шакири

90 - Край на мача!

80 - Гранит Джака стреля мощно от воле, но за наш късмет топката профуча покрай дясната греда на Илиев!

75 - Спас Делев получи в наказателното на Швейцария и стреля, но Родригез блокира удара му

60 - Невероятно спасяване на Зомер срещу Георги Костадинов! Капитанът ни беше много близо до гол!

49 - Спас Делев беше фаулиран пред наказателното поле и сам се нае с изпълнението на фаула, но стреля в стената

47 - При гола Десподов получи контузия в глезена и Ясен Петров пуска на негово място Спас Делев

46 - ГООЛ за България! Кирил Десподов успя да стреля от границата на наказателното поле и успя да прониже Сомер!

46 - Начало на втората част

45 - Край на първото полувреме

45 - Сеферович стреля с глава, но топката мина на метър встрани

41 - Нов шанс пред гостите, Сеферович щеше да стигне до топката, но Пламен Илиев го изпревари, макар Даниел Димов да дръпна нападателя в гръб

28 - Десподов успя да напредне към наказателното на Швейцария и влезе, след което пробва центриране, което не беше засечено от никого в бяло

25 - Гостите продължават да са пълен господар на терена и след първоначалната вихрушка, намалиха осезаемо темпото си на игра.

18 - Далечен изстрел на Родригез беше блокиран от Димов

12 - Кошмарът продължава - трети гол за гостите! Шакири проби необезпокояван отдясно и стреля от нулев ъгъл, но Пламен Илиев допусна топката под плонжа си и зад голлинията!

9 - Гол за Швейцария! Сеферович получи в наказателното поле след бърза контра на гостите, Занев не успя да му се противопостави и той прати топката в мрежата ни.

7 - Гол за Швейцария! Емболо успя да надскочи Занев в наказателното поле след центриране на Родригез и не остави шанс на Пламен Илиев.