3. Костов: Тази загуба не променя целите ни, всички могат да загубят точки (видео)

Костов: Тази загуба не променя целите ни, всички могат да загубят точки (видео)

„Подценихме Миньор, гостите се браниха много добре и заслужено спечелиха мача”

Старши треньорът на Левски Николай Костов, който преди мача с Миньор определи съперника като „добър средняшки отбор”, сега коментира поражението от пернишките „чукове”, надделели над „сините” насред „Герена” с минималното 1:0.

Така „жълто-черните” отнеха шанса на Левски да оглави класирането и същевременно показаха, че могат да надиграят всеки един опонент, ако имат ден.

Наставникът на столичани отказа да коментира бъдещето си на „Герена”, но подчерта, че голяма част от неговите възпитаници са се поставили доста под възможностите си.

„За грешки в този мач не искам да говоря, но определено мисля, че нашият отбор подцени тима на Миньор”, каза Костов след двубоя. „Доста от футболистите ни се представиха под своето ниво и се видя, че не сме достатъчно мотивирани за мача.

Голяма част от тях се представиха под своите възможности и не оправдаха големите очаквания. Не показахме игра на скорост, но мисля, че през първото полувреме владеехме добре топката.

В атака обаче не бяхме достатъчно концентрирани и ни липсваше завършващият пас и удар. Нека все пак кажем, че Миньор се брани много добре и заслужено спечели мача”, допълни спецът, след което бе попитан дали амбициите, а и шансовете на Левски за титлата остават.

„Тази загуба не променя целите ни. По-скоро трябва да промени мотивацията и настройката ни. Виждате, че всички могат да загубят точки в „А” група.

Затова е и интересен шампионатът”, поясни наставникът на сините, а после бе попитан дали е възможно някои от състезателите да са играли срещу него с цел той да бъде освободен от поста на „Герена”.

„Как може един футболист да играе срещу треньора? Откъде ви идват такива въпроси в главите. Всеки футболист играе за своя клуб и има своите задължения. Не знам какво мислят в ръководството за този резултат – трябва да питате тях.

Колкото до публиката, мога само да им благодаря, че присъстват на двубоя, но е нормално феновете да останат разочаровани, при положение, че ние губим в резултата. Жалко е наистина, че пропуснахме отличен шанс да оглавим класирането.”