3. Коце Хазуров и Преслав Йорданов водят ЦСКА към първа победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Коце Хазуров и Преслав Йорданов водят ЦСКА към първа победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" надиграха с 2:0 втория отбор на Литекс във втората си контрола

ЦСКА, който ще играе във „В” група през следващия сезон, постигна първа победа в летните си контроли. Воденият от Христо Янев тим победи 2:0 втория отбор на Литекс, който ще се състезава в „Б” група. Головете за „армейците” вкараха Костадин Хазуров в 25-ата минута от дузпа и Преслав Йорданов в 78-ата минута.

Приятелската среща се проведе на стадион „Георги Бенковски” в Тетевен пред около 100 зрители. На същото място преди четири дни ЦСКА загуби от Спартак (Плевен) с 0:1 в първата си лятна контрола.

В началото на мача защитникът на армейците Кирил Динчев получи удар в носа и бе принудително заменен с Емил Грозев.

В 26-ата минута Борис Галчев изведе великолепно Костадин Хазуров зад гърба на противниковата отбрана и стражът на ловчанлии Александър Иванов фаулира нападателя в наказателното поле. Реферът не се поколеба да отсъди дузпа, която бе реализирана от Хазуров, реванширал се по-рано за пропуск.

Малко след тази ситуация голмайсторът отстъпи мястото си на терена за сметка на Григор Долапчиев.

ЦСКА поведе с 2:0 в 78-ата минута. Автор на попадението стана Преслав Йорданов, появил се в 60-ата минута на мястото на Долапчиев. Таранът бе най-съобразителен след центриране от корнер и с удар от 4-5 метра не остави шанс на „оранжевия” страж.

Следващата контрола на ЦСКА е на 18 юли (събота) срещу Оборище Панагюрище на стадион "Българска Армия" от 17 часа.

ЦСКА – Литекс II 2:0
Хазуров (26’ дузпа)
Йорданов (78’)

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов, 16. Александър Бранеков, 4. Божидар Чорбаджийски, 12. Виктор Райчев, 3. Кирил Динчев (10' - 15. Емил Грозев), 25. Иво Иванов, 8. Борис Галчев, 24. Николай Цветков, 10. Александър Александров, 27. Радой Божилов, 17. Костадин Хазуров (30' - 14. Григор Долапчиев)

През втората част влизат: Петров, Кикарин, Петров, Грънчов, Пантелеев, Узунов, Головодов, Йорданов

Литекс: 12. Иванов, 7. Мизин, 5. Салчев, 13. Минков, 15. Славов, 11. Петров, 16. Гъргов, 8. Даскалов, 9. Йорданов, 10. Ивайлов, 11. Мисов
Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

ВЛАСТЕЛИНЪТ НА ВАРНА: Черно море удари мощно Спартак!

"Моряците" изпуснаха исторически разгром

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч