3. Красиви голове срещу Локо София върнаха Пирин на победния път (ВИДЕО)

Красиви голове срещу Локо София върнаха Пирин на победния път (ВИДЕО)

"Орлетата" са вече 11-ти в класирането на efbet Лига

Пирин (Благоевград) се върна на победния път в efbet Лига след домакински успех с 2:1 над Локомотив (София). "Орлетата" стигнаха до трите точки след две великолепни попадения през първото полувреме.

Пирин Благоевград поведе с 1:0 в 13-ата минута. Красимир Станоев подаде към Светослав Дяков, който се опита да намери Станислав Костов в наказателното поле на Локомотив София, но Красимир Милошев изчисти топката. Тя попадна на крака на Станислав Манолев, който с удар от около 22 метра вкара топката в левия ъгъл на вратата на Жарко Истатков. Това е шести гол за Манолев от началото на сезона.

Две минути по-късно Станислав Манолев подаде към Антон Карачанаков, който излезе срещу Жарко Истатков и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Локомотив София се намеси и изби топката в корнер.

Антон Карачанаков стреля от фал в 26-ата минута, топката рикошира в главата на Катсикас, след което се удари от външата страна на мрежата. Минута по-късно Николай Бодуров подаде към Станислав Манолев, който стреля от трудна ситуация с глава, но над напречната греда в аут.

Пирин Благоевград удвои своята преднина в 30-ата минута, когато Антон Карачанаков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив София, където футболистите на гостите изглеждаше първоначално, че се справят със ситуацията, изчиствайки топката. Тя обаче попадна на пътя на Красимир Станоев, който стреля от въздуха и вкара изключително красив гол в горния десен ъгъл на Жарко Истатков.

Пирин Благоевград организира бърза контраатака в 60-ата минута. Спас Георгиев получи извеждащ пас в наказателното поле на Локомотив София, след което той стреля, но Жарко Истатков се намеси и изби в корнер.

Минута по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив София топката не беше добре изчистена и попадна в Станислав Манолев, който отправи опасен удар, но Жарко Истатков направи много добро спасяване.

Локомотив София организира добра атака в 61-ата минута. Виржил Пинсон финтира Красимир Станоев и си отвори пространство, след което стреля от дистанция, но Янко Георгиев внимаваше и изби топката в корнер.

Станислав Костов получи жълт картон за симулация в наказателното поле на Локомотив София в 64-ата минута.

Локомотив София намали своя паси в 71-ата минута, когато Стойчо Атанасов центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Юлиян Попев бе надскочен от Матеус Дуарте, който с глава прати топката във вратата на Янко Георгиев.

Пирин - Локо София 2:1
1:0 Манолев 14
2:0 Станоев 31
2:1 Дуарте 71

Стартови състави:

Пирин: Георгиев, Карачанаков, Станоев, Бодуров, Занев, Дяков, Манолев, Георгиев, Костов, Николов, Попев

Локомотив София: Дамянов, Атанасов, Катсикас, Крачунов, Орачев, Славчев, Кацаров, Милошев, Митков, Октавио, Виржил Пинсон

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо