3. Край на пропадането! Ботев Враца удари Локо Пд

Край на пропадането! Ботев Враца удари Локо Пд

Три отменени гола за гостите от "Лаута" при 0:2 на снежния "Христо Ботев"

Ботев Враца спря пропадането си в елита след първа победа от септември насам при 2:0 над Локомотив Пловдив. На снежния терен на стадион "Христо Ботев" домакините се разписаха по веднъж през двете полувремена, докато в същото време три попадения на гостите от "Лаута" бяха отменени поради засади. Точни за "зелените" бяха Даниел Генов и Марко Мажуга.

За последно отборът на Христо Янев ликува в дебюта на специалиста начело на Ботев при 1:0 над Берое. Сега в криза изпадна и тимът на Александър Томаш, спечелил само веднъж в най-скорошните си осем срещи.

Мачът във Враца започна с 15 минути закъснение заради лошите метеорологични условия и сериозната снежна покривка, натрупала в часовете преди двубоя. Първият съдийски сигнал дойде при обилен снеговалеж, което логично направи задачата на двата отбора изключително трудна.

Първата ситуцаия дойде още в 7-ата минута, когато Петър Андреев се разписа за Локо Пд, но попадението бе отменено поради засада. В ответната атака Браян Мендоса се озова сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай целта. В 10-ата минута втори гол за "смърфовете" бе отменен заради засада.

Откриващото попадение дойде в 20-ата минута, когато Браян Переа бе намерен в близост до аут линията, а бившият футболист на Лацио веднага намери Даниел Генов, който след удар с глава не остави шанс на Хоркаш - 1:0.

Последвалите минути също бяха изпълнени с положения пред двете врати, но заради лошите условия липсавше завършващия удар. В минутите преди почивката Мажуга излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе в обсега на Хоркаш и той успя да го парира.

На почивката Александър Томаш направи двойна смяна, пускайки в игра офанзивните Алфа Конте и Джовани.

И все пак първото положение през втората част бе пред вратата на гостите. Мажуга намери Мендоса, чийто тежък удар бе париран от Хоркаш.

В 54-ата минута Лясков вкара за 1:1, но и този път голът бе отменен, трети такъв за "смърфовете". Пет минути по-късно Ботев удари повторно своя съперник. Марко Мажуга, най-дейният на терена, бе оставен да нахлуе в наказателното поле на Локомотив, а последвалият му удар мина под плонжа на хърватския вратар, преминавайки с малко голлинията, но и напълно достатъчно.

Минута по-късно Браян Переа бе близо да се намести сред голмайсторите, след като разбъркване в наказателното поле на "черно-белите" прати топката в краката на техничния играч, чийто изстрел мина встрани от целта.

Ботев Враца - Локо Пловдив 2:0
1:0 Д. Генов (20)
2:0 Мажуга (58)

Стартови състави:

Ботев Вр:  34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов (К), 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев

Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 18. Диого Барбоса, 24. Мартин Смоленски, 26. Луга Джиле

Старши треньор: Христо Янев

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 21. Евандро, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев (К), 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 22. Ивайло Иванов, 10. Джовани, 99. Лео Сена, 6. Христо Иванов

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо