3. Крепостта „Тича” рухна! (видео)

Крепостта „Тича” рухна! (видео)

"Моряците” допуснаха поражение у дома с 0:1 от Черноморец

Крепостта на Черно море „Тича” рухна. След 30 срещи без загуба у дома „моряците” допуснаха поражение с 0:1 от Черноморец Бургас.

За последно феновете на „моряците” видяха техните любимци да падат през август 2008 година именно от „акулите”. Днес отново Черноморец повали варненци. Голът вкара Педриня в средата на първата част.

Тимът на Краси Балъков продължава да е лидер в „А” група с 13 точки, докато този на Велизар Попов, изпратен с възгласи „Оставка!”, продължава да е с шест пункта.

Мачът започна двуостро, с атаки към двете врати. В 8-ата минута Фернандес засече с глава едно центриране, а топката се удари в страничния стълб, след което Пиргов я улови. След още няколко добри атаки към вратата на „моряците” резултатът бе открит. В 28-ата минута Андре намери чудесно Педриня, който бе точен за 1:0 в полза на Черноморец след слаба изява на вратаря Пиргов.

След попадението Юруков, Александров и Атанасов направиха по един пропуск, не успявайки да изравнят статуквото.

В първата минута на втората част уникален пропуск за Черно море направи Божилов. Резервата Илиев стреля, Борел изпусна топката, но Божилов не успя да направи точна добавка. Последваха нови атаки към вратата на „акулите”, но Юруков и отново Божилов не бяха точни.

Балъков направи няколко смени, за да заздрави защитата си. И Адемар от домакините пробва късмета си в 76-ата минута, но бе крайно неточен. В заключителните секунди Колев бе близо до гола, но Борел изби неговата добавка в гредата.

Черноморец победи и продължава да е лидер в подреждането.

Черно море – Черноморец 0:1
(0:1) Педриня 28’

Черно море: 26. Пиргов 25. Александров 6. Дяков 15. Ал.Александров 12. Тиаго (46’ Илиев) 3. Адемар 24. Петков (46’ Георгиев) 10. Димов (61’ Колев) 14. Божилов 8. Атанасов 77. Юруков – к

Резерви: 1. Денчев 7. Стоянов 28. Маркес 23. Георгиев 11. Колев 16. Жардел 21. Илиев;
Треньор: Велизар Попов;

Черноморец: 33. Борел 18. Зайц 2. Дянков – к 4. Хайри 6. Старокин 8. Марсио Нуньо 14. Андре 78. Педриня (72’ Паланков) 30. Дос Сантос 77. Андонов (68’ Тошев) 9. Фернандес (78’ Крумов);

Резерви: 12. Колев 26. Терзиев 7. Морис 20. Гонсалес 11. Крумов 16. Паланков 13. Тошев;

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение