3. Крумовград мина и през Локо (Пд) (ВИДЕО)

Крумовград мина и през Локо (Пд) (ВИДЕО)

Новаците биха с 3:1 в Коматево

Дебютантът във футболния елит Крумовград продължи перфектната си серия от началото на годината с успех над Локомотив (Пловдив).

Новаците спечелиха с 3:1 срещата от XXII кръг, на която бяха домакини в Коматево и вече имат 3 победи в 3 мача през 2024-а като са в серия от 5 успеха!

„Сините“ отчаяха своя съперник с 3 попадения през второто полувреме, дело на Серкан Юсеин (54), Джуниет Али (76) и автогол на Оливе Камдем (80) след шут на Алекс Колев.

Последният обаче получи 5-ия си жълт картон за сезона и ще пропусне следващия мач, който е срещу Левски.

С две асистенции днес се отличи юношата на Ботев (Пловдив) Димитър Тонев, докато новото попълнение на „черно-белите“ Владимир Медвед бе изгонен в дебюта си.

Заради 2 жълти картона, вторият от тях за симулация в 84-ата минута, а в цялата среща възпитаниците на Александър Томаш отправиха само 1 точен удар. Той дойде в добавеното време, когато резервата Мичи Нтело вкара с глава дебютния си гол, за да оформи крайното 3:1.

Така „смърфовете“ инкасираха втора поредна загуба и остана с 41 точки, докато Крумовград вече има 33 в своя актив.

Двубоят започна с поделено надмощие, като в началните минути домакините владееха малко повече топката, но положения пред двете врати липсваха.  В 24-ата минута играчите на Станислав Генчев първи стигнаха до точен удар, след като Серкан Юсеин стреля опасно от границата на наказателното поле, но Кристиан Томов отрази.

В 43-ата минута „черно-белите“ организираха бърза атака отдясно, при която Оливер Камдем върна към дъгата на наказателното поле и Мартин Райнов отправи силен изстрел, преминал покрай вратата на Янко Георгиев. Минута след това стражът на Локомотив Кристиан Томов трябваше да се намесва при удар на Александър Колев и изби в корнер. След изпълнението му Димитър Тонев получи на около 20 метра от вратата, залъга защитник и шутира, но над вратата.

Пет минути след подновяването на играта през втората част Крумовград стигна отличен шанс за гол. Вратарят на гостите сбърка при изчистването и подари топката на Александър Колев, който от около 16-17 метра стреля без забавяне по диагонала, но право в напречната греда. Малко след това и Димитър Тонев влезе отляво в наказателното поле, финтира Камдем и потърси далечния ъгъл, но не намери целта.

В 54-ата минута обаче домакините поведоха в резултата. Тонев центрира към връхлитащия от втора позиция Серкан Юсеин, който бе оставен непокрит и от няколко метра преодоля Томов за 1:0. Десет минути след това Димитър Тонев бе близо до второ попадение във вратата на Локомотив, след като влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но вратарят на „смърфовете“ се намеси и изби в корнер.

Четвърт час преди края на срещата Крумовград вкара втори гол. Кристиян Пешов сбърка с връщането си към Кристиан Томов, който бе изпреварен от Александър Колев и бившият футболист на Ботев (Пловдив) върна към Ренан Арияш, чийто удар бе спасен, при добавката на Октай Юсеин Мартин Паскалев изби от голлинията, но след това Джуниет Али вкара в опразнената врата за 2:0.

Четири минути след това играчите на Станислав Генчев сложиха точка на спора с трето попадение. Александър Колев реализира от близка дистанция след асистенция на Тонев - 3:0. Все пак в 92-ата минута Локомотив все пак реализира почетно попадение. Точен бе Мичи Нтело с глава след центрира не Бабакар Дион и по този начин оформи крайния резултат - 3:1

КРУМОВГРАД - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:1
1:0 Серкан Юсеин (54)
2:0 Джуниет Али (76)
3:0 Оливе Камдем (80, авт.)
3:1 Мичи Нтело (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров (к), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Маседо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяс, 13. Диего Рапосо, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев;

Треньор: Станислав Генчев

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 81. Кристиан Томов, 16. Кристиян Пешов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливе Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (к), 10. Йоан Баи;

Треньор: Александър Томаш;

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо