3. "Лаута" не видя победа над шампиона - 2:2

"Лаута" не видя победа над шампиона - 2:2

И четирите попадения паднаха през първото полувреме

Стартиралият прекраснно новия сезон Локомотив Пловдив и шампиона Литекс завършиха 2:2 в един от най-интересните двубои от програмата на четвъртия кръг в „А” група.

Срещата се игра на стадион „Локомотив” в кв. „Лаута” пред 5500 зрители, а четирите попадения паднаха през първото полувреме.

Нифлор даде преднина на „оранжевите”, но Лазаров и Карвальо осъществиха обрат в полза на „смърфовете”. В края на полувремето Сандриньо направи 2:2, а през втората част нови голове не паднаха.

Двата отбора продължават да са в челото на класирането с по 8 точки от четири изиграни срещи – Локо е 3-и, а Литекс – четвърти. Лидер е Черноморец с 10 точки, следван от Левски с 9.

Множеството проблеми с контузии след двубоя срещу Дебрецен в Лига Европа принудиха наставник на Литекс Петко Петков да извърши редица промени в състава си. Сред 11 се завърнаха Христо Янев и Светльо Тодоров, а освен тях сред титулярите попадат младите Цветков и Цветанов. На вратата пък застава привлеченият на мястото на Родриго Галато нов страж Виничиус Баривиейра. От своя страна домакините от Локомотив заложиха на всичките си звезди начело със Здравко Лазаров и Карвальо.

Вилфред Нифлор откри в 8-ата минута, засичайки хубаво центриране на Христо Янев. Преди това и Пламен Николов бе застрашил вратата на пловдивчани, които бяха домакини в тази среща.

"Черно-белите" се активизираха след гола и отговорът дойде в 13-ата минута. Юнес Бенжелюн стреля мощно, но ударът се отби в горната греда. При добавката Здравко Лазаров-Електричката намери топката с по-слаби си десен крак, но все пак преодоля вратаря на ловчанлии Виничиус.

Двата тима си размениха по още няколко положения преди Базил де Карвальо да се възползва от грешка в защитата на Литекс, да финтира Виничиус и от 12-13 метра да вкара в опразнената врата.

Шампионите не се предадоха и изравниха в 41-ата минута. Тогава Сандриньо осъществи добро двойно подаване с Нифлор и от движение от точката за дузпата разстреля Лучини за 2:2.

През втората част зрителите на Лаута не видяха нови голове, но играта продължи да е динамична. Нифлор и Златински пропиляха най-изгодните ситуации пред противниковите врата. Френският таран на Литекс не успя с глава да вкара след ново хубаво центриране на Янев, а халфът на пловдивчани пропусна удобен пряк свободен удар.

Така двата отбора взеха по една точка и останаха в челото на българската "А" група.

Локомотив (Пд) – Литекс 2:2

(0:1) Нифлор 8’
(1:1) Лазаров 13’
(2:1) Карвальо 38’
(2:2) Сандриньо 41’

Локомотив (Пловдив): Лучини, Родригес, Георгиев, Ю.Бенжелюн (46’ Крачунов), Гаджалов, С.Бенжелюн, Златински, Том (87’ Ерош), Лазаров, Карвальо, Коцев (67’ Керчев);
Старши треньор: Христо Бонев;

Литекс: Виничиус, Барт, Николов, Венков, Бодуров, Сандриньо, Цветков, Янев, Цветанов (46’ Г. Миланов), Тодоров (46’ Брату), Нифлор;
Старши треньор: Петко Петков;

Жълти картони: Георгиев, С.Бенжелюн (ЛП); Янев, Нифлор (Л)

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби