3. "Лъвовете" на Любо изядоха Казахстан с два бързи гола (ВИДЕО)

"Лъвовете" на Любо изядоха Казахстан с два бързи гола (ВИДЕО)

Георги Илиев вкара красиво от пряк свободен удар, а Иван Иванов с глава след корнер подпечата успеха с 2:1

България победи Казахстан с 2:1 и записа втори пореден успех в проверките след 2:0 над Япония в четвъртък. И двата гола за „лъвовете” паднаха след почивката в рамките на 4 минути. Първо  в 57-ата минута Георги Илиев смълча пълните трибуни на стадиона в Алмати с безупречно изпълнение на пряк свободен удар от 22-3 метра и над стената заби в горния десен ъгъл на вратаря, а след час игра Иван Иванов засече с глава центриране на Светослав Дяков от корнер и разстреля вратаря за 2:0. В самия край резервата Шумко вкара почетен гол за домакините, които с тази контрола отбелязаха 100 години от създаването на своята футболна федерация.

Следващата контрола на България е на 14 август срещу комшиите от Македония.

Контролата в Алмати ще се запомни с пълното безхаберие на родните телевизии. Нито една от тях не си направи труда да излъчва мача на живо и принуди феновете да гледат знайни и незнайни онлайн предавания, като за капак казахстанската телевизия вървеше с 15 минути закъснение по интернет.

А на стадиона „Орталик” в бившата столица Алмати Любо Пенев и неговите момчета бяха посрещнати от доста публика.
Домакините започнаха по-добре и натиснаха, но не затрудняваха сериозно Пламен Илиев.

В 16-ата минута гол за България бе отменен. Божинов свали центриране на Йордан Минев за Ивелин Попов, капитанът му върна и Божинов прати в мрежата, но страничният рефер вече бе маркирал засада.

До почивката Божинов си остана най-активен за нашите, които играеха с резервните си червени фланелки. Бившият нападател на Фиорентина и Манчестър Сити стреля на два пъти от добри позиции, но мерникът му не бе точен.

Казахстанците бяха най-близо до попадение в 41-ата минута, когато силен удар матира Пламен Илиев, но профуча покрай гредата.
Трикольорите приспаха съперника и вкараха два бързи гола от статични положения в началото на втората част.

В 57-ата минута капитанът на Черно море Георги Илиев показа как се вкарва от пряк свободен удар и от 21-22 метра фронтално срещу вратата прати над стената и заби в горния ляв ъгъл за 1:0 в полза на България.

Домакините вдигаха ръце в израз на безсилие след това изпълнение, а нашите използваха тяхното разочарование.

Само 3 минути по-късно Светослав Дяков центрира от корнер отляво, резервният вратар Мокин, който се появи на почивката, излезе неубедително да боксира, спря се и остана в ничия земя, а Иван Иванов само това и чакаше – надскочи свой опонент и с глава разстреля Мокин за 2:0.

Шомко можеше бързо да намали, но нацели гредата зад Пламен Илиев.

Момчетата на Любо Пенев успокоиха темпото до края, но все пак Казахстан намери сили за почетен гол. Резервата Шомко беше точен минута преди края на редовното време и оформи крайното 2:1 за България.

Казахстан – България 1:2
0:1 Георги Илиев ‘55
0:2 Иван Иванов ‘59
1:2 Шомко ‘89

Селекционер: Мирослав Беранек

България: Пламен Илиев, Йордан Минев, Александър Александров, Иван Иванов, Веселин минев, Светослав Дяков, Владимир Гаджев, Георги Илиев, Станислав Манолев, Валери Божинов, Ивелин Попов
Селекционер: Любослав Пенев

Съдия: Алияр Агайев (Азербайджан)

90+2' Край на мача! България победи Казахстан с 2:1!

89' ГОЛ ЗА КАЗАХСТАН! Домакините връщат едно попадение чрез резервата Шомко - 1:2!

75' Георги Илиев излиза след хубавия първи гол и отстъпва място на Христо Златински.

71' Делев заменя Станислав Манолев.

69' Резервата Шомко тресна гредата зад Пламен Илиев!

58' НОВ ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 2:0!!! Иван Иванов с глава бележи втория гол! Дяков центрира от корнер, вратарят излезе много неумело и се спря, а Иван Иванов надскочи съперник и с глава го разстреля от границата на малкото наказателно поле!

55' ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1:0 за "ЛЪВОВЕТЕ!!! Капитанът на Черно море Георги Илиев вкарва попадението от пряк свободен удар с великолепен изстрел над стената в горния ъгъл зад вратаря!

54' Валери Божинов е заменен от Илиян Мицански.

49' Безопасен шут ниско вдясно на около 5-6 метра от вратата на стража на Левски.

48' Пламен Илиев скача и авторитетно лови високото, но балонно центриране.

47' Веселин Минев прави грубо нарушение на левия фланг, размнина се без жълт картон.

46' Тройна смяна за Казахстан на почивката: Влизат Шомко, Гридин и Мокин на местата на вратаря Сиделников, Нуркалиев и Кижниченко.

46' Начало на втората част!

45+2' Слаба първа част, в която Валери Божинов вкара гол, който бе отменен заради засада. Божинов беше най-активен за "лъвовете" през първите 45 минути.

45+1' Край на първата част! Казахстан - България 0:0!

45' Манолев не успя да стигне до дълъг пас на десния фланг.

44'  Валери Божинов проби сам между четирима и стреля ниско към близкия десен долен ъгъл, но не бе точен! Добра изява.

41' ВНИМАНИЕ! Силен изстрел на играч на домакините лети опасно близо до страничната греда на Пламен Илиев!

40' Първи корнер за нашите, но не стигаме до нищо опасно.

38' Хубави финтове на Ивелин Попов на левия фланг, но центрирането му не намери Манолев, който се озова на върха на атаката - аут.

36' Втори корнер в мача и втори път той е за Казахстан. Центриране и удар с глава, който лети безопасно зад вратата на Пламен Илиев.

34' Леко неразбирателство в защитата на Казахстан, Божинов опита да надхитри вратар и защитник, но стражът излезе и лови.

31' Бърза атака за нашите, Йордан Минев заходи зад гърба на Манолев, който му пусна по земя на фланга, но защитник гардира добре и Минев извърши нарушение.

30' Божинов опита нов удар, но този път отдалеч изобщо не беше близо до истината.

28' Шут на Божинов високо над напречната греда на домакините!

27' Гаждев опита извеждащ пас за Ивелин Попов през центъра, но пресили и вратарят лови леко.

23' Йордан Минев центрира отдясно, Ивелин Попов скача на дузпата, но защитник чисти с глава.

22' Бавно темпо на мача и логично няма опасни ситуации.

16' Минев центрира отдясно, Валери Божинов се разписа, но голът бе отменен заради засада. Божинов свали центрирането за Попов, който от аутлинията му върна и Божинов се разписа, но страничният рефер вече беше маркирал засада.

15' Българският национален позиравни играта, но до момента няма чисти голови положения.

10' Натиск на домакините в началото, лежерен старт за "лъвовете", които възприеха тактиката от мача с Япония - по-прибрани и разчитащи на контри.

5' Състав на Казахстан: Андрей Сиделников, Виктор Димитренко, Кайрат Нурдаулетов, Александър Киров, Марк Горман, Алексей Мулдаров, Валерий Коробкин,  Юри Логвиненко, Азат Нургалиев, Улан Конисбаев, Сергей Кижниченко

3' Бълагрия играе с резервните си червени фланелки, а казахстанците са с традиционните си жълти екипи.

2' Ето стартовият състав на България: Пламен Илиев, Йордан Минев, Александър Александров, Иван Иванов, Веселин минев, Светослав Дяков, Владимир Гаджев, Георги Илиев, Станислав Манолев, Валери Божинов, Ивелин Попов

1' Начало на мача

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)