3. Леден душ обля „смърфовете” под Аязмото (видео)

Леден душ обля „смърфовете” под Аязмото (видео)

Късен гол на Берое удари по амбициите на Локо Пд за Европа

Берое удари по амбициите на Локо Пд за Европа. Заралии надхитриха „смърфовете” под Аязмото с минималното 1:0, въпреки че изоставаха игрово от своя съперник. Гол на Тодор Христов в 84-ата минута попари сръбското дуо начело на Локомотив в лицето на Саша Николич и Бранко Милованович.

Загубата може да отнеме 4-ото място на „смърфовете”, защото претендентите за европейската квота Локо Сф и Черно море се намират на не повече от 3 точки зад тях. Столичните „железничари” имат мач с Черноморец у дома, а „моряците” със Славия в София.

Локо Пд имаше превъзходство в положенията на мокрия терен, но не успя да ги материализира. Веднъж Николас Раймонди уцели външната част на мрежата през първото полувреме, а на два пъти защитникът Юнес Бенжелюн имаше възможност да открие резултата след почивката, като при втория опит уцели напречната греда.

Иначе през първото полувреме преобладаваше битката в средата на терена, който беше изключително тежък от падналия дъжд. През второто двата съперника загърбиха тактиката и направиха интригуващи втори 45 минути. Късметът определено беше на страната на Берое, който успя да стигне до късния гол, с който спечели мача.

Тежкият терен съсредоточи битката в централната зона на терена от самото начало на срещата. Вместо да пробват далечни удари, двата отбора се опитваха да се надиграват по крилата. Локомотив осъществи първата по-опасна атака. В 14-ата минута Де Карвальо получи пас от дълбочина, тръгна необезпокояван към вратата, но Станислав Бачев успя да се върне навреме и да блокира последвалия удар на сенегалския нападател, който се отпуши миналия кръг срещу Миньор, когато отбеляза два гола. 4 минути по-късно домакините се опитаха да застрашат вратата на Тодор Тодоров, който отново заместваше Лучини. Ударът с глава на Станислав Бачев, който бе оставен непокрит, обаче не намери очертанията на рамката.

Постепенно „смърфовете” се изтеглиха по-назад и започнаха да дебнат своя съперник на контраатака и с хитри извеждащи подавания. При едно такова Де Карвальо бе изведен, но страничният рефер вдигна съмнителна засада. В 35-ата минута пък центриране от свободен удар завари неподготвена защитата на Берое. Вратарят Теменлиев не успя да боксира добре мократа топка, тя стигна у Раймонди, чийто удар обаче намери външната част на мрежата. Това беше най-сериозната възможност за откриване на резултата преди почивката. Берое пък трудно успяваше да организира свястна атака. Най-деен беше Тодор Христов, който на няколко пъти направи не лоши центрирания отляво.

Така след много борба в центъра и остри влизания двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Второто полувреме започна интригуващо. Двата отбора позагърбиха дебненето и започнаха да се надиграват активно. В 60-ата минута беройци скочиха с претенции за дузпа при атака на резервата Петър Димитров отдясно. Той премина технично през Юнес Бенжелюн, който после го фаулира, но на линията на наказателното поле. Антон Генов обаче изобщо не даде фаул, което породи бурни протести от трибуните.

Две минути по-късно Бенжелюн отново беше в центъра на събитията. Този път обаче в предни позиции. Защитникът успя да засече от непосредствена близост центриране на Серджиньо, но стреля в аут. Това бе втората добра възможност за гостите да стигнат до откриващо попадение, но отново я пропиляха.

В 70-ата минута късметът отново беше на страната на домакините, след като петицата Бенжелюн разтресе напречната греда, засичайки с глава центриране от ъглов удар.

Последваха хубави далечни удари на гостите чрез Златински и Самир Бенжелюн, но Теменлиев с блестящи изяви запази мрежата си суха.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Берое откри резултата. Петър Димитров, който се оказа златният жокер на Илиан Илиев, проби отляво и хитро върна на дузпата, откъдето Тодор Христов с нисък удар покрай взриви „зелената” торсида.

До края Берое опита да вкара и втори гол, но и минималната преднина стигна за крайния успех. Локомотив трябваше да играе с 10 души до края, защото Любомир Витанов, който се контузи, нямаше как да бъде заменен.

В класирането Локо Пд засега е 4-и с 42 точки, пред Локо Сф с 41, Черно море и Берое с по 39.

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч