3. ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА! ЦСКА се върна на победния път в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА! ЦСКА се върна на победния път в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гениален гол на Евандро донесе успеха с 1:0 над Осиек

ЦСКА победи хърватския Осиек с минималното 1:0 в първия мач между двата тима от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Единственото попадение в срещата, играна пред над 10 000 зрители на стадион „Българска армия“, бе дело на Евандро, който вкара изключително красив гол малко след почивката.

Двубоят бе и официален дебют на Люпко Петрович начело на „червените“, записали първия си успех след три опита без такъв, довели до треньорската рокада.

Тя в крайна сметка даде резултат и ЦСКА се върна на победния път, макар и с единствения си точен изстрел в срещата, докато гостите удариха греда в заключителните минути на двубоя.

Той бе доста равностоен, но в крайна сметка гениалното изпълнение на Евандро се оказа достатъчно за „армейците“ да стигнат до успеха.

Нещо повече, те записаха трети пореден мач без да инкасират попадение на международната сцена.

Техният наставник Люпко Петрович заложи на нова тактическа постройка с трима централни бранители в лицето на капитана Николай Бодуров, Нуно Томаш и Петър Занев, а като халф бекове действаха Жеферсон и Жанио Бикел.

В предни позиции пък бяха Али Соу и Евандро, като именно последният се превърна в герой за ЦСКА.

Той можеше да открие резултата още в началните минути, след хубав пас на завърналия се сред титулярите италианец Диего Фабрини, ала не можа да нанесе добър удар.

Гостите отговориха в средата на първата част с изстрел на Антонио Манце - право в ръцете на Витаутас Черниаускас.

Малко преди почивката пък Евандро имаше шанс да организира опасна контраатака, но се засуети и така паузата дойде при нулево реми.

Скоро след нея обаче бразилецът отбеляза ювелирно попадение.

В 53-ата минута той не овладя по най-добрия начин една топката около ъгъла на наказателното поле, след което обаче я намери от воле и я прати безпощадно във вратата на гостите, за да хвърли в екстаз „червената“ публика.

След това Осиек погледна по-смело напред в опит да изравни и не бе далеч от това в 82-ата минута. Тогава Жеферсон се размина с топката и тя попадна у Ласло Клайнхайслер, който със силен шут я прати в страничната греда.

До края нови попадения не паднаха и така ЦСКА се поздрави с успеха преди реванша. Той е след седмица в Осиек, а крайния победител от сблъсъка ще срещне в следващия кръг продължилия напред от двойката Будучност – Зоря.

ЦСКА - ОСИЕК 1:0
1:0 Евандро 53

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Петър Занев, 5. Николай Бодуров (к), 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 22. Али Соу;

Резерви:
12. Густаво Бусато, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов, 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 9. Тони Уот;

Треньор
: Люпко Петрович;

ОСИЕК: 1. Ивица Ивушич, 17. Томислав Шорша, 21. Миле Шкорич (к), 6. Анте Майсторович, 31. Бошко Шутало, 5. Ласло Клайнхайслер, 25. Марин Пил, 19. Михаел Жапер, 12. Петер Бочкай, 24. Мирко Марич, 9. Антонио Манце;

Резерви: 13. Марко Маленица; 4. Гутиери Томелин, 7. Ведран Югович, 10. Дмитро Лиопа, 11. Марко Дуганджич, 20. Бенедик Миоч, 22. Даниел Лончар.

Треньор
: Дино Скендер;

По традиция Novsport.com проследи мача на живо посредством чат-коментар на всички интересни моменти:

90+7 КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА ПОБЕДИ ОСИЕК С 1:0 В ПЪРВИЯ МАЧ ОТ ВТОРИЯ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ НА ЛИГА ЕВРОПА СЛЕД ГЕНИАЛЕН ГОЛ НА ЕВАНДРО!

90+6 Кристиан Малинов се завръща на терена, тъч в полза на Осиек.

90+4 Последна смяна в двубоя. Марко Дуганджич вместо Михаел Жапер в състава на Осиек.

90+3 Кристиан Малинов има нужда от лекарска помощ.

90 – Пет минути добавено време.

89 – Появилият се неотдавна Греъм Кери получава жълт картон за нарушение в средата на терена.

86 - Петер Бочкай опита удар от границата на пеналта, но много неточно.

84 - Нова промяна в състава на Осиек. Дмитро Лиопа вместо Клайнхайслер.

82 - Последна смяна в ЦСКА. Голмайсторът Евандро е заменен от Божидар Чорбаджийски.

82 - ГРЕДА! След грешка на Жеферсон, който се размина с топката, тя попадна у Клайнхайслер и той с мощен шут я прати в страничния стълб.

80 - Опасност пред вратата на ЦСКА. Мирко Марич засече с глава центриране от статично положение, но прати топката на сантиметри от целта.

78 - Нова рокада в ЦСКА. Греъм Кери влиза вместо Петър Занев, който напуска терена накуцвайки.

77 - Първа смяна в строя на гостите. Марин Пил отстъпва мястото си на Ведран Югович.

75 – Шанс за Осиек след корнер. Манце опита акробатично изпълнение, но за щастие на домакините топката премина покрай гредата.

72 – Жълт картон за резервата Валентин Антов

66 – Петър Занев има нужда от лекарска помощ, след като самопожертвователно скочи, за да изчисти една топка и се сблъсъка с Вальо Антов.

65 – Жеферсон получава жълт картон за грубо влизане в централната част на терена.

63 – Първата смяна в мача е в състава на ЦСКА. Диего Фабрини отстъпва мястото си на Валентин Антов.

60 – Манце пада на тревата, след като бе дръпнат от Томаш точно преди да навлезе в пеналта на ЦСКА, но арбитърът даде знак играта да продължи. Секунди след това Манце фаулира Томаш в центъра на терена.

58 – Бочкай получава жълт картон за реплики към съдията, който определено пуска по-свободна игра на „Армията“ и с това си навлече гнева на част от футболистите.

53 – Истинска еуфория цари на „Армията“. ЦСКА вкара гол с първия си точен удар в мача, но попадението вдигна на крака всички „червени“ фенове.

53 – ГОООООООООЛ ЗА ЦСКА, И ТО КАКЪВ!!! Евандро открива резултата с истински шедьовър! Бразилецът не пое добре топката пред ъгъла на наказателното поле, но после я намери от воле и неспасяемо я прати в горния ъгъл на безпомощния Бусато – 1:0.

49 - Ласло Клайнхайслер проби през центъра, но Витаутас Черниаускас излезе решително и спря устремя му преди да се е оказал очи в очи с футболиста на гостите.

47 – Тиаго Родригес стреля от средна дистанция, но далеч от целта.

46 – Начало на второто полувреме. Няма промени в двата състава.

45+1 Край на първото полувреме. ЦСКА и Осиек се оттеглят на почивка при резултат 0:0 след равностойни 45 минути игра.

45 – Една минута добавено време за първата част.

45 – Евандро имаше шанс да организира контраатака, но се засуети и загуби.

44 – Бочкай отправи удар, който обаче бе блокиран от Бодуров в корнер. След ъгловия удар Занев се намесва авторитетно.

40 - Втора поредна засада на Евандро, който се опитва да играе на линията на защитата.

35 – Мачът се накъса от няколко последователни нарушения на двата отбора, макар че италианският арбитър се опитва да пуска по-свободна игра.

30 - Засада на Евандро.

29 – Шорша спира опасна контраатака на ЦСКА с цената на жълт картон.

27 – Манце отправи опасен изстрел, но топката премина на сантиметри от вратата на ЦСКА.

22 - Първият точен удар е дело на гостите. Отправи го нападателят им Мансе с глава, но право в ръцете на Черниаускас и вратарят на ЦСКА лови с лекота.

21 – Жълт картон и за Жапер, който си върна на Фабрини за нарушението отпреди малко и също като него бе предупреден официално.

20 – Али Соу намери добре Фабрини, който обаче се опита да изведе веднага Евандро с прехвърлящ пас и несполучи.

16 – Жълт картон за Диего Фабрини, заради нарушение в атака, след което Жапер остана да лежи на тревата.

15 – Равностойни начални минути на срещата. Единствената добра възможност се откри пред Евандро, но той не успя да се възползва от хубавото подаване на Фабрини.

11 – Две поредни центрирания на гостите към наказателното поле на ЦСКА, но защитата на „червените“ се справи и сега те подхващат постепенна атака.

9 – Занев има нужда от лекарска помощ, след като се сблъска със съотборника си Нуно Томаш в наказателното поле на ЦСКА, изчиствайки с глава една топка.

7 - Фабрини се освободи отлично след тъча и намери в пеналта Евандро, който обаче не успя да нанесе добър удар от десетина метра, фронтално срещу вратата.

6 - Защитник на Осиек чисти в тъч след ъгловия удар.

5 – ЦСКА пресира високо и печели корнер след опит Али Соу да бъде изведен зад гърба на защитата.

4 – Двата отбора извършиха по едно нарушение, а след това за гостите те се опитаха да центрират, но Томаш изчисти с глава.

1 - Гостите започнаха от центъра, но веднага след това ЦСКА отне топката и Фабрини бе фаулиран.

1 – Начало на мача!

0 - Над 10 000 зрители на "Българска армия" и подкрепят с мощни скандирания своите любимци, които се поздравяват със съперника преди двубоя.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч