3. Левски би Берое само с 2:1, Йовов се върна с победен гол (видео)

Левски би Берое само с 2:1, Йовов се върна с победен гол (видео)

Гара вкара 10-ия си гол, а Слори дебютира за „сините”, като и двамата пропуснаха да направят резултата по-убедителен

Левски записа пета поредна победа в българската „А” група, налагайки се като домакин на Берое с 2:1 в предпоследния мач от осмия кръг на родния шампионат.

Столичани поведоха в резултата на стадион „Георги Аспарухов” след 20 минути игра, когато френският нападател Гара Дембеле се възползва от страхотен пас на завърналия се след травма Христо Йовов.

В 34-ата минута обаче старозагорци успяха да изравнят. Диан Генчев изведе чудесно Петър Димитров зад защитата на Левски и той с хубаво изпълнение преодоля Георги Петков.

Само две минути след изравнителното попадение обаче Йовов напомни за най-добрите си години със синята фланелка. Отсъствалият повече от месец от българските терени футболист пое топката от центъра, преодоля половината терен, и с плътен удар от около 25 метра разстреля Карамфил Илчев, вкарвайки за 2:1 в долния му ляв ъгъл.

След почивката публиката на стадиона приветства новото попълнение Андвеле Слори, заменил Дани Младенов, а Гара Дембеле развесели всички, след като услужливо скъса етикета на чисто новия екип на халфа.

В 60-ата минута холандският полузащитник можеше и да се разпише, след като получи отличен пас отляво, освободи се от защитник на Берое и стреля, но топката мина на сантиметри от гредата.

До края на срещата Дембеле можеше да направи резултата далеч по-убедителен, но не успя да се разпише, въпреки че на два пъти остана сам срещу вратаря на гостите.

Така Левски отново се откъсна на три точки от втория в подреждането Локомотив (София), докато Берое остана на седмо място с актив от 13 точки след осем изиграни мача.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Левски
: Петков, Мюлдер ('62 Станчев), Милиев, Бензукан, Минев, Грийн, Йовов ('62 Огнянов), Младенов ('46 Слори), Жоазиньо, Тасевски, Дембеле

Берое: Илчев, Илиев, Томаш, Бачев ('78 Бачев), Ковачев, Костадинов, Генчев, Младенов ('59 Златинов), Йорданов ('73 Янчев), Христов, Димитров

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза