3. Левски би Ботев (Пд) на „Герена” с късен гол на Гари Родригес (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски би Ботев (Пд) на „Герена” с късен гол на Гари Родригес (ВИДЕО+СНИМКИ)

Много битка, два червени картона, силно второ полувреме на "сините" и заслужено попадение 5 минути преди края - 1:0

Левски успя да спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу Ботев (Пловдив) от 14-ия кръг на „А” група и така грабна първа победа под ръководството на Антони Здравков този сезон.

„Сините” изиграха силно второ полувреме и заслужено се поздравиха с успех в мача, приключил с два червени картона, а по този начин записаха втория си домакински триумф през кампанията.

Първото полувреме протече изцяло под знака на острите единоборства и неточните пасове, като за 45 минути двата отбора не успяха да отправят нито един точен удар.

Като цяло до почивката топката рядко се задържаше на земята и най-интересно бе на трибуните, където двете агитки се надпяваха и надвикваха.

След паузата обаче мачът се оживи и в 50-ата минута Гари Родригес бе изведен от Цветан Генков сам срещу вратаря, но не съумя да нанесе точен удар. Ботев (Пловдив) отговори с мощен шут на Данчо Христов, който бе първи точен в мача, но бе отразен от Горан Блажевич.

В ответната атака отново Родригес се измъкна зад гърба на „жълто-черната” отбрана, ала в последния миг бе изпреварен от Стаховяк, а после и Спрокел се притече на помощ на своя вратар, за да предотврати опасността.

Само пет минути по-късно Родригес достави отлично центриране, Цецо Генков пропусна топката и тя стигна до Миро Иванов, но опитът на резервата да прехвърли Стаховяк бе неуспешен.

В 67-ата минута дойде и най-дискусионният момент в срещата. Тогава Борислав Цонев се опита да попречи на Веско Минев да изпълни един тъч, а капитанът на Ботев хвърли топката по него и го улучи в главата. Затова той бе изгонен с директен червен картон, а юношата на Левски получи втори жълт и също бе изгонен.

Подемът на Левски след почивката обаче продължи и пет минути по-късно удар на Мулдер срещна напречната греда, а малко след това Миро Иванов изведе Родригес зад гърба на защитата, но холандецът бе изпреварен от Стаховяк.

Пет минути преди почивката се стигна и до единственото попадение в срещата. То бе дело на Гари Родригес и падна след първото докосване до топката на резервата Димитър Макриев. Таранът на Левски бе намерен в наказателното поле и вместо да потърси възможност за удар, пусна топката към връхлитащия холандец, който я прати елегантно в мрежата на Стаховяк – 1:0.

След това Ботев (Пловдив) се опита да отговори, но нямаше достатъчно време и така в крайна сметка „сините” спечелиха трите точки.

С тях те събраха 22 и вече са само на две от своя пловдивски съперник, който не успя да постигне първата си победа на "Герена" от 16 години насам.