3. Левски би Черно море и завърши първия етап от сезона без загуба

Левски би Черно море и завърши първия етап от сезона без загуба

„Сините” се наложиха с 1:0 на „Герена”, „моряците” удариха греда

Левски победи Черно море в мач от 13-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят, който се проведе на стадион „Георги Аспарухов”, завърши при резултат 1:0.

Това бе първи успех за треньора Елин Топузаков, откакто пое тима, а освен това „сините” завършиха първия етап от първенството без нито едно поражение. Те вече имат 31 точки.

Втори е Лудогорец с 28, който в събота посреща ЦСКА-София. Разградчани имат и мач по-малко.

Двата отбора предложиха динамичен, атакуващ и приятен за окото футбол през първото полувреме. Още в 12-ата минута се откри отлична възможност за гол на гостите от Варна. Тогава Уго Секо преодоля Веселин Минев, навлезе в наказателното поле и излезе сам срещу Боян Йоргачевич,но сърбинът успя да спаси удара.

„Сините” откриха резултата с първата си по-опасно положение. В 22-ата минута Антонио Аниете центрира след късо изпълнение на ъглов, в наказателното поле Роман Прохазка се пребори за топката, завъртя се като намести топката на десния си крак и със силен удар не остави шансове на вратаря Коварж. Словакът се разписа във втори пореден мач – той вкара и срещу Ботев в миналия кръг.

Черно море отговори с атака в 27-ата минута, когато Бакари получи в пеналта и стреля от движение, но на пътя на топката застана Димитър Пиргов.

До края на частта пред Божидар Краев се откри добра възможност да удвои преднината на столичани. Той отправи удар от дистанция, топката се отби леко от тялото на Александър Цветков, описа дъга и премина опасно близо покрай лявата греда.

През второто полувреме здравата битка продължи. В 63-тата минута Георги Илиев центрира от ъглов, в наказателното поле Пиргов изпусна да покрие Бакари и нападателят на „моряците” успя да играе с глава. Ударът му обаче се отби от напречната греда.

В 68-ата минута Бабатунде Адениджи навлезе в наказателното поле и пред него се откри страхотен шанс да удвои, ударът му с левия крак обаче не намери очертанията. След тази ситуацията треньорът Елин Топузаков се хвана за главата.

В двубоя емоциите и страстите не липсваха. На няколко пъти имаше сдърпвания между играчи, но по-сериозни инцидентите не се стигна. Докато в предишния мач между двата тима в турнира за Купата валяха голове, тук жълтите картони бяха на преден план – реферът Стефан Апостолов вдигна 7 пъти жълтия цвят.

Крушарски спира заплатите в Локо Пд: 5 млн. лв и се махам

Вижте какво казва собственикът на "смърфовете"

Лудогорец стартира основната фаза на Лига Европа с амбиция за успех над Славия (Пр)