3. ЛЕВСКИ Е ПО-ЖИВ ОТ ВСЯКОГА! "Сините" на полуфинал след епична драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Миятович спаси дузпа в 93-та минута, после надви Лудогорец с 6:5 при ударите от бялата точка

Левски се класира за полуфиналите за Купата на България след изключително драматична победа с дузпи над Лудогорец. Двубоят завърши без попадения, като в добавеното време на втората част Милан Миятович спаси дузпа изпълнена от Драгош Григоре. След двете 15-минутни продължения се стигна до дузпи, при които двата тима бяха безгрешни в първите си пет изпълнения, но Мавис Чибота изпусна шестата дузпа и така Левски се поздрави с успеха в четвъртфинала. Вече са ясни всички полуфиналисти, след като по-рано през седмицата Локомотив Пд, Ботев Пд и ЦСКА прескочиха четвъртфиналите. Жребият за полуфиналите ще се тегли във вторник.

Лудогорец игра по-офанзивно в първите 45 минути, но „орлите“ така и не успяха да отправят точен удар до почивката. Левски показа добра игра в отбрана и опитваше да затрудни гостите с епизодични контраатаки, но без особен успех.

При центриране на Каули в 4-ата минута, Кешеру нанесе удар с глава, но не намери очертанието на вратата. Четири по-късно Нуно рейш опита шут от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му не затрудни Владо Стоянов.

В 23-ата дойде и най-чистото положение за първата част, което бе на сметката на разградчани. Каули центрира в наказателното поле от фаул, Кешеру надскочи бранител и отклони с глава, а топката мина много близо до десния страничен стълб.

В 29-ата минута Вандерсон прати в пеналта, Горанов върна с глава на Миятович и вратарят улови. Черногорецът обаче реши бързо да хвърли обратно към Горанов, който не успя да реагира, Сисиньо овладя, но гостите не успяха да се възползват от подаръка и спечелиха само корнер.

Домакините започнаха добре втората част, като в 53-ата минута бяха много близо до откриващо попадение. При центриране от корнер Владо Стоянов излезе да боксира, но пропусна топката, Ейолфсон нанесе удар към вратата, но за късмет на гостите Григоре бе на голлинията и изчисти.

Две минути по-късно Спиерингс шутира опасно по земя, Стоянов плонжира към десния ъгъл, а кълбото премина близо до гредата.

„Сините“ се задържаха много по-често в половината на Лудогорец отколкото през първата част, а в 65-ата доманиките имаха нова възможност да отбележат, но Станислав Иванов се забави при удара си и бе блокиран.

В 74-ата минута Кешеру изведе Вандерсон отляво, бразилецът напредна бързо в половината на Левски, но Миятович успя да покрие добре ъгъла си и отби силния изстрел.

В 90-ата минута Робърта шутира към десния ъгъл, но Владо Стоянов спаси.

Двубоят отиваше към продължения, но в последната минута от добавеното време Каули центрира в наказателното поле на Левски, Марселиньо овладя на гърди, а Ейолфсон го фаулира, за което реферът Драгомир Драганов посочи бялата точка. Лудогорец бе на крачка от полуфинала, но Милан Миятович спаси удара на  Драгош Григоре от бялата точка и прати мача в продължения.

В първото продължение Чибота пробва рефлекса на Милан Миятович, но вратарят спаси в близкия ъгъл, а в 109-ата минута Живко Миланов изпълни много добре фаул, но Владо Стоянов опази мрежата си от попадение и така се стигна до дузпи.

Първата дузпа бе изпълнена точно от Живко Миланов, Моци бе близо да изпусне, но гредата му помогна – 1:1. Последваха точни изпълнения на Горанов, Швиерчок, Робърта и Григоре. Спиерингс би неспасяемо и Левски поведе с 4:3 при дузпите, но Каули изравни за 4:4. Тиам отбеляза, а след него Марселиньо изравни.

Ейолфсон отбеляза за Левски, а след него Мавис Чибота прати над вратата и Левски се класира за полуфиналите.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Левски - Лудогорец 0:0 (6:5 след дузпи)

120` Чибота пропуска!!! Левски е на полуфинал!
120` Ейолфсон дава преднина за Левски - 6:5.
120` Марселиньо изравнява.
120` Тиам също е точен!
120` Каули изравнява - 4:4.
120` Спиерингс е безкомпромисен.
120` Този път Григоре бележи.
120` Робърта също бележи.
120` Швиерчок изравнява.
120` Иван Горанов е точен - 2:1 за Левски.
120` Моци прати в лявата греда, след което топката влезе в мрежата - 1:1.
120` Живко Миланов бележи първата дузпа.
120` Край и на второто продължение, ще има дузпи!

120` Моци заменя Терзиев.
117` Спиерингс пада в наказателното поле на Лудогорец, но няма сигнал за дузпа.
112` Станислав Иванов отстъпва мястото си на Мартин Петков.
109` Живко Миланов изпълни много добре фаул, топката мина над стената, но вратарят на Лудогорец се намеси отлично и с една ръка изби в корнер.
106` Начало на второто продължение.
105` Край на първото 15-минутно продължение.
103` Чибота влиза на мястото на Вандерсон.
99` Удар на Швиерчок в близкия на Миятович ъгъл, стражът реагира добре и спаси.
95` Янис Каргас получава лекарска помощ.
91` Играе се първото продължение, Сисиньо получи жълт картон.
90+4`Феноменално!!! Миятович спасява дузпата изпълнена от Григоре, двубоят влиза в продължения!!!
90+3` Жълт картон за Ейолфсон, такъв получава и капитанът Живко Миланов за оспорване на решението на рефера.
90+3` Дузпа за Лудогорец!!! Ейолфсон фаулира Марселиньо и реферът посочи бялата точка!

90` Три минути добавено време.
90` Удар на Робърта и намеса на Владо Стоянов.
90` Смяна в Левски, влиза Насиру Мохамед, заменен е Станислав Костов.
89`Недялков подаде към Марселиньо на дузпата, но Каргас се намеси решаващо и изби.
86` Абел Анисе направи грешка в центъра, Станислав Костов пое топката и тръгна към вратата на гостите, но бе блокиран от двама бранители и не нанесе удар.
80` Първа смяна в двубоя, заменен е Кешеру, на негово място в игра влиза Швиерчок.
74` Кешеру центрира добре, Вандерсон бе изпуснат отляво, проби бързо в половината на "сините", но Миятович покри ъгъла си и изби удара на крилото.
72` Много силен и неточен удар на Баджи в аут.
66` Атака на Лудогорец, гостите числено превъзхождаха "сините", но Вандерсон завърши нападението с неточен удар в аут.
65` Станислав Иванов получи фронтално срещу вратата, но се забави и ударът му бе блокиран.
58` Удар на Вандерсон през двама бранители, Миятович улови без проблем.
55` Удар на Спиерингс от дистанция, топката премина близо до десния страничен стълб.
54` Жълт картон за Тиам.
53` Владислав Стоянов излезе да избие топката след центриране от корнер, но не успя да уцели кълбото, Ейолфсон нанесе удар към вратата, но Григоре изби от голлинията.
51` Недялков прави грешка в центъра, но Каули поправя грешката му и отнема от Станислав Иванов.
46` Начало на второто полувреме.
45` Край на първата част.

40` Удар на Кешеру над вратата от фаул.
38` Жълт картон и за Янис Каргас.
29` Вандерсон центрира в пеналта, Горанов върна с глава за Миятович, който улови. Вратарят обаче реши веднага да върне на четворката на "сините", който не очакваше подаване и Сисиньо овладя, за щастие на домакините се стигна само до крнер.
25`Жълт картон за Нуно Рейш.
24` Спиерингс центрира силно към Робърта, който не успя да овладее в наказателното поле.
23` Пропуск на Кешеру! Каули центрира от фаул, румънецът засече с глава, а топката мина опасно близо до десния страничен стълб.
18` Удар на Станислав Костов покрай вратата, имало е рикошет и домакините получиха правото да изпълнят корнер.
16` Антон Недялков фаулира Станислав Иванов, спирайки обещаваща атака на домакините, за което получава жълт картон.
14` Опит за извеждащо подаване на Живко Миланов за Станислав Иванов, но пасът е прекалено силен и топката излиза в аут.
8` Първи удар на домакините, Нуно Рейш стреля по земя извън пеналта, но прати във Владо Стоянов.
7` Пас на Недялков отляво, Ейолфсон попречи на Кешеру да нанесе удар към вратата и нападателят изкара в аут.
4` Центриране на Каули отдясно, Марселиньо нанесе удар с глава от десетина метра, топката мина покрай гредата в аут.
1` Начало на двубоя!