3. Левски е в Европа! (ВИДЕО)

Левски е в Европа! (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Арда с 2:0

Левски успя да победи с 2:0 Арда Кърджали в баража за Лигата на конференциите. Големият герой за "сините" на стадион „Георги Аспарухов“ беше Уелтон, който вкара и двата гола.

Левски стигна до добра възможност в 9-ата минута. Уелтон получи топката от Филип Кръстев, който си освободи възможност да стреля, шутира, но Господинов спаси. Последва добавка на Рикардиньо, но Господинов отново се справи.

В 17-ата минута Цунами центрира отляво, но Александър Георгиев се справи и изби в тъч. След изпълнението Филип Кръстев центрира в наказателното поле, Господинов игра с топката и успя да бутне топката в ъглов удар.

В 32-ата минута Радослав Цонев подаде към Станислав Иванов, който не успя да стреля по най-добрия начин и топката излезе в аут.

Левски поведе в 36-ата минута. "Сините" поведоха много бърза контраатака, Краев даде диагонален пас към Уелтон, който овладя, направи няколко залъгващи движения и с хубав удар я прати покрай вратаря за 1:0.

В 51-ата минута Арда направи добра бърза атака, Светослав Ковачев подаде към Александър Георгиев, който стреля с левия крак, но топката премина покрай вратата.

Минута по-късно Левски също направи добра атака, но Умар Сако успя да се справи и да избие топката в корнер. След неговото изпълнение "сините" разиграха и последва центриране, а Алекс Петков бе близо до това да си отбележи автогол.

В 58-ата минута Левски направи бърза контраатака. Тя завърши с хубаво центриране на Асен Митков в наказателното поле, където Уелтон стреля с глава и изпрати топката в далечния на вратаря ъгъл за 2:0.

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Адреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунави – 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев – 17. Уелтон, 11. Джавад Ел Джемили, 9. Рикардиньо

АРДА: 1. Анатолий Господинов – 2.Джуниет Али, 3. Умар Сако, 24. Алекс Петков-к, 11. Александър Георгиев – 8. Милен Желев, 21. Радослав Цонев – 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 10. Светослав Ковачев – 9. Преслав Боруков

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза