3. Левски хвърля Слори в Ловеч

Левски хвърля Слори в Ловеч

Сините недоволни от формата на Младенов, холандецът започва титуляр срещу Литекс

Левски ще хвърли холандеца Андвеле Слори в дербито с Литекс утре. Сините са решили да дадат шанс на холандеца като титуляр, който след идването си на Герена в началото на септември все още не е започвал в стартовия състав за официален мач.

Крилото дебютира в края на миналия месец при победата над Берое с 2:1 в София. Първият му мач като титуляр бе контролата срещу Черноморец преди две седмици, загубена с 1:3. В останалите мачове Слори влизаше след почивката като смяна на Даниел Младенов. Така бе и в четвъртък в двубоя от Лига Европа с Лил. Бившият играч на Пирин започна силно сезона със синята фланелка, но в послeдно време формата му спадна, което накарало Ясен Петров този път да заложи на холандеца.

Треньорът на сините умувал и за Александър Киров, но шансът той да започне титуляр в толкова важен мач е минимален. Още повече че юношата получи своя шанс по-рано през сезона, но не убеди, че е готов за големите мачове на сините. Левски ще гони победата в дербито с Литекс, за да се утвърди на първото място в първенството, а на Герена очакват Слори да докаже, че не са сбъркали с привличането му.