3. Левски и Йоканович взеха първа победа за сезона в Гоце Делчев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски и Йоканович взеха първа победа за сезона в Гоце Делчев (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" се наложиха с 2:0 с голове на Генков и Родригес от дузпа

Отборът на Левски записа първа победа през новия сезон в "А" група, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Пирин (Гоце Делчев). Срещата се игра на градския стадион в Гоце Делчев и бе от програмата на 3-ия кръг на групата на майсторите.

Попаденията за "сините" бяха дело на Цветан Генков и Гари Родригес, като холандецът се разписа от дузпа. Това бе първа победа за столичани под ръководството на сърбина Славиша Йоканович.

Двубоят започна с по-активна игра на Левски, но с два удара към вратата на "сините". В 10-ата минута пък, Пинто намери Родригес на левия фланг, той навлезе в пеналта и стреля с левия крак, но Абдиков спаси.

5 минути след това столичани изтърваха нова чиста ситуация, след като Бру изведе Генков в наказателното поле, той опита да премине покрай Абдиков, стражът успя да чукне топката и принуди нападателя да върне за Родригес, но холандецът с десния крак шутира над вратата.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Левски излезе напред в резултата. Тогава Родригес получи на левия фланг и центрира в наказателното поле, където Генков засече с глава и даде аванс на "сините".

До края на полувремето домакините имаха добра възможност да възстановят статуквото. В 41-ата минута Марчев излъга Везалов на левия фланг и върна за Близнаков около дузпата, но той не можа да уцели вратата.

Втората част стартира хубав удар от дистанция на Родригес, който бе спасен от вратаря на Пирин. В 54-ата обаче, Родригес бе изведен в пеналта и бе повален от Абдиков, реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от холандеца за 2:0.

След попадението Пирин опита да се върне в мача с удари от дистанция на Марчев и Витанов, които обаче бяха спасени от стража на Левски.

В 66-ата минута Родригес намери Велев в наказателното поле, но младият халф, не успя на два пъти да преодолее Абдиков.

Гостите продължиха да натискат и в 76-ата минута пропуснаха нова изгодна възможност за гол. Тогава Генков изведе страхотно Родригес с глава в наказателното поле, но холандецът пропиля чистата ситуация.

120 секунди по-късно Велев качи топката на главата на Генков, който от непосредствена близост не успя да преодолее Абдиков.

В 82-ата минута домакините имаха хубава възможност да се разпишат, след като Хазуров навлезе добре в наказателното поле, но ударът му по диагонала излезе в аут.

До края на двубоя нови голове нямаше и така Левски се наложи с 2:0 над Пирин (Гоце Делчев) и спечели първа победа в "А" група за новия сезон. Така "сините" вече имат 3 точки в актива си след 3 кръга, докато неврокопчани са с 1 точка.
Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката

„Нормално, с човек по-малко няма как да се случат нещата“

Митов: Доволен съм от трите точки, не и от играта

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА