3. Левски издържа на бойния Черно море на Гонзо и победи във Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски издържа на бойния Черно море на Гонзо и победи във Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Наставникът на „моряците” загуби последния си домакински мач в морската столица

Левски издържа на бойния Черно море и победи във Варна в среща от 38-ия кръг на А група. „Сините” се наложиха с 2:1, като помрачиха последния домакински мач на Георги Иванов-Гонзо в морската столица.

Владимир Гаджев даде преднина на Левски след дузпа, но почти веднага след това Валери Домовчийски изравни след непростима грешка на Станислав Ангелов. През второто полувреме Валери Божинов донесе победата за столичани. Двата отбора изиграха приятен за окото, открит и атакуващ мач, като накрая невероятните намеси на Китанов не позволиха на Левски да си тръгнат с по-убедителна победа.

Така, Левски вече има 59 точки и заема петото място , докато Черно море е шести с 54.

Фактът, че двата отбора не играят вече за нищо в първенството, а единствено за честта си и да зарадват феновете си, се оказа положителен за качеството на играта през първото полувреме. Тимовете играха здраво, открит и атакуващ футбол, а интересните положения не липсваха. Главният съдия Ивайло Стоянов също имаше много работа, като показа много жълти картони, но до големи грубости не се стигна.

Срещата започна с атаки още с даването на първия съдийски сигнал. Първоначално Левски пое инициативата и наложи натиск на съперника си. В 7-ата минута падна и първия гол. До него се стигна, след като „сините” получиха възможността да изпълнят пряк свободен удар, след като Китанов игра с ръка извън наказателното поле. Топката бе заложена точно на границата на пеналта, Божинов я пусна леко към Гаджев, който отправи бомба. Топката се срещна в ръката на Михаил Венков и реферът веднага посочи бялата точка. Владо Гаджев изпълни хладнокръвно наказателния удар и въпреки че стражът улови ъгъла, шутът бе твърде силен, за да бъде спасен.

След този гол ситуацията на терена коренно се промени. Черно море започна да пресира  съперника си още в неговата половина, като освен това успяваше навреме да се прегрупира добре в защитен план. Изравнителният гол логично не закъсня. Валери Домовчийски се възползва от много груба грешка на Станислав Ангелов, който се опита да изнесе топката. Бившият футболист на „сините” открадна топката, напредна и със силен удар по земя не остави шансове на Блажевич. Хърватинът не мръдна от мястото си.

Домакините продължиха да атакуват до края на първото полувреме. Възпитаниците на Гонзо играха много мотивирано и създадоха много грижи на бранителите в синьо. Бакари и голмайсторът Домовчийски имаха възможност да дадат преднина на своите, но добрите намеси на Блажевич или липсата на точност не позволиха това да се случи. Отборът на Левски направи няколко епизодични атаки към Китанов, но без никакви проблеми за него.

През втората част двата отбора продължиха да играят на високи обороти и атакуващо. Гостите от София започнаха много по-уверено и наложиха натиск, който в крайна сметка даде резултат бързо. Гаджев центрира майсторски в наказателното поле, където бранителите не успяха да покрият Божинов, който с глава от 2-3 метра не сбърка.

„Сините” продължиха да играят по-активно и отправиха още няколко много опасни удари, но Китанов не позволи това да се случи.

Постепенно домакините изравниха играта и на свои ред започнаха да атакуват сериозно и да тормозят Блажевич и бранителите пред него. В 73-ата минута Бакари бе изведен много добре, нападателят на Черно море се откъсна, но бе догонен от Пламен Димов. Последният обаче влезе много грубо в краката на нападателя, въпреки че игра за топката. Наложи се принудителна смяна.

До края на срещата темпото наигра значително спадна, нарушенията зачестиха, футболистите се поизнервиха, а картоните заваляха един след друг. До опасности пред двете врати обаче така и не се стигна.  Така, „сините” превзеха варненската крепост „Тича” и дадоха повод за още усмивки на своите фенове.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)