3. Левски изхвърли Монтана от Купата на България след разгром на „Герена” (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" отбелязаха четири безответни гола след тежки грешки на монтанци

Левски се класира за 1/4-финалите за Купата на България след разгром с 4:0 над Монтана на „Герена”. Така, след 0:2 в първия 1/8-финал, „сините” продължават напред с общ резултат 4:2.

И четирите гола на домакините паднаха след грешки на гостите. Антонио Аниете откри резултата от дузпа, Аймен Белаид направи 2:0 още преди почивката, а с голове на Валери Домовчийски и Мигел Бедоя през втората част Левски си осигури участие на 1/4-финалите на турнира.

Левски се хвърли още от първата минута. След няколко опасни ситуации, „сините” получиха възможност да изпълняват дузпа. В 13-ата минута капитанът на гостите Мирослав Антонов игра с ръка в наказателното поле и Николай Йорданов показа бялата точка, а Антонио Аниете превърна отсъдената дузпа в гол.

Последваха нови силни минути за „сините”, като Педро дори удари греда. Мигел Бедоя бе в основата на почти всичко интересно пред вратата на монтанци, като точно той изведе Педро при ситуацията с гредата. Преди първия гол още Бедоя изведе Аниете сам срещу Василев, но стражът на гостите успя да спаси удара му.

Шест минути преди края на първата част Левски изравни общия резултат от двете срещи. След центриране на Аниете от корнер, Аймен Белаид бе оставен непокрит в наказателното поле. Бранителят на „сините” засече топката с крак и отблизо не стави шансове на Василев.

През втората част „сините” продължиха с натиска си. След няколко пропуска, Левски отбеляза така важния трети гол, и то отново след центриране от корнер. Аниете прати топката в наказателното поле, Борислав Стойчев отклони за Домочвийски, който с глава я прати в мрежата на Василев.

Нападателят на Левски можеше да направи резултата 4:0 минути след това, но стреля право във Василев. Стражът на Монтана показа класата си още веднъж след това, когато останал сам срещу Аниете, спаси удара и на испанеца.

Осем минути преди края на редовното време Монтана остана с човек по-малко на терена, след като Асен Георгиев бе изгонен за втори жълт картон, след като влезе грубо в краката на Мигел Бедоя.
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч