3. Левски излъга Локо (Сф) в напечена контрола с червен картон (ВИДЕО)

Левски излъга Локо (Сф) в напечена контрола с червен картон (ВИДЕО)

Франсис Нар вкара победния гол за 2:1, Сандберг отбеляза своя първи и се контузи, Александър Александров беше изгонен

Резервата Франсис Нар осигури труден успех на Левски с 2:1 над втородивизионния Локомотив (Сф) в контролна среща на стадион „Локомотив” в квартал „Надежда”. Шведът Сандберг откри рано-рано за Левски с първия си гол, но Димитър Георгиев изравни след голяма грешка на Чворович. Ганаецът Нар даде победата на „сините” седем минути преди края.

Люпко Петрович пусна от първата минута Галин Иванов и Виктор Генев, които се опитват да си спечелят постоянни договори на „Герена”. Мачът бе приятелски, но атмосферата в „Надежда” не бе никак приятелска с мощна подкрепа от феновете на Локомотив и червен картон за Александър Александров през втората част за фаул като последен в защита. Все пак той бе заменен от Сашо Александров заради характера на срещата.

Шведският бранител на Левски Симон Сандберг вкара първия си гол със синята фланелка в 5-ата минута, макар и в неофициален мач. Той засече с глава центриране от корнер.

Престоят на Сандберг на терена обаче продължи само до 13-ата минута, защото той получи два неприятни удара в главата и бе заменен принудително.

Деветката на Локо Димитър Георгиев остана очи в очи с Чворович в 27-ата минута, стреля много слабо право в сръбския страж, който нито лови, нито изби настрани, а комично му върна топката, с което го подкани да опита втори път и Георгиев вече не сбърка – 1:1.

През втората част играчите на Ангел Колев бяха по-настойчиви, най-вече мотивирани от своите фенове, които приемаха мача емоционално с оглед на това, че Локомотив вече не играе в елита.

Все пак седем минути преди края синя контра се разгърна добре през центъра, а Франсис Нар изненада вратаря с прецизен шут от границата на наказателното поле по диагонала в левия ъгъл за 2:1.

Локо (Сф) – Левски 1:2
0:1 Сандберг ‘5
1:1 Димитър Георгиев ‘27
     Червен картон: Александър Александров ’76 /Левски/
1:2 Нар ‘83

Локомотив (Сф): 1. Цветомир Витков - 17. Анестис Хадзилиадис, 23. Емил Виячки, 6. Вилиян Комитски, 19. Денис Пудев, 5. Йоргус Бозукис, 8. Богомил Христов, 7. Даниел Пеев, 11. Калоян Ангелов, 15. Владислав Мисяк. 9. Димитър Георгиев
Резерви: 22. Александър Любенов, 14. Калоян Бонев, 16. Йордан Ризов, 18. Златко Бонев, 21 Борис Мидилев, 3. Слави Паскалев, 4. Васил Вакадинов, 13. Кристиан Николов
Треньор: Ангел Колев

Левски: 21. Иван Чворович, 23. Симон Сандберг, 18. Иво Аларгов, 25. Сашо Александров, 22. Виктор Генев, 15.Роман Прохазка,  75. Алекс Боримиров, 16. Атанас Кабов, 27. Мехди Бурабия, 10.Венци Христов, 3.Галин Иванов
Резерви: 29. Боян Йоргачевич, 7. Франсис Нар, 17. Бабатунде Адениджи, 5. Александър Александров, 8. Джереми де Нойер, 20. Антонио Аниете, 19. Петър Виданов, 6. Иван Калиджийски