3. Левски лежерно победи Пирин (ГД) с 4:1 /видео+снимки/

Левски лежерно победи Пирин (ГД) с 4:1 /видео+снимки/

Мулдер, Карвальо, Марсиньо и Прохазка се разписха срещу новака в А група

Левски победи новака в А група Пирин (ГД) с 4:1 в последната си проверка преди началото на новия сезон в елита. Три от головете за „сините” паднаха през първата част, а през втората част Пирин вкара почетен гол.

Илиан Илиев заложи на новото попълнение Димитър Везалов като титуляр. Дошлият от Берое бранител си партнираше с французина Ромейн Ели пред Пламен Илиев. Базил Де Карвальо водеше синята атака, подпомаган от Симеон Райков и Марсиньо.

Левски тотално доминираше през първата част. Въпреки сериозното предимство във владеенето на топката домакините трудно създаваха положения през около 400 свои фенове на стадион „Георги Аспарухов”.

Словакът Роман Прохазка, който дойде на „Герена” това лято от Спартак (Търнава), получи първия голям шанс да се разпише. В 6-ата минута той беше изведен сам срещу стража на Пирин Абдиков, но халфът заложи на силата и прати покрай целта.

Гостите от Гоце Делчев можеха да поведат с единствената си възможност през първото полувреме. Ходза стреля отлично отдалеч, но имаше малшанса да тресне сглобката на гредата пред безпомощния поглед на Пламен Илиев в 14-ата минута. В следващата атака Карвальо се засуети пред Абдиков и стражът лови.

После Гаджев центрира меко за Прохазка, но изстрелът с глава на халфа попадна в прегръдката на Абдиков.

Левски поведе в 28-ата минута след неочаквано включване в атака на Дъстли Мулдер. Симеон Райков пусна за холандеца, който се беше устремил към наказателното поле и Мулдер със завидно дори за нападателите спокойствие мушна покрай вратаря за 1:0.

Четири минути по-късно Симеон Райков се озова сам срещу Абдиков, но сякаш подцени ситуацията, която изглеждаше прекалено лесна и Абдиков изби удара му в корнер.

Райков изкупи донякъде вината си при втория гол. Той центрира добре за Карвальо в 36-ата минута и бившият нападател на Локо (Пд) засече от движение в мрежата за 2:0.

Гостите съвсем свалиха гарда в края на първата част и допуснаха нелеп трети гол. Марсиньо подаде на Карвальо отдясно в наказателното поле, той се замота, но след рикошет Марсиньо се оказа с топка в крака пред опразнената врата и направи най-лесното – 3:0 в 41-ата минута.

Илиан Илиев направи много смени през втората част, а неговите играчи намалиха темпото. Това даде шанс на новака в А група също да поиграе на „Герена”, но отново без неособено голям успех.

Симеон Райков можеше да увеличи резултата в 63-ата минута, но заложи на техниката и прехвърли врата и вратар.

Пирин вкара своя почетен гол в 73-ата минута. Пиргов изпревари излезлия да боксира Пламен Илиев в 73-ата минута и с глава разпечата синята врата – 3:1.

Левски също не изпусна да се разпише през втората част. Словакът Прохазка щеше да скъса мрежата на Абдиков след пас на резервата Антонио Вутов и простреля горния ляв ъгъл за крайното 4:1.

Левски започва шампионата в събота (11 август) като домакин на Черноморец. След контролата с Пирин (ГД) треньорът Илиан Илиев заяви, че засега в синия клуб са уведомени, че началният час на мача Левски – Черноморец е 20:00 ч., но тепърва може да има промяна.

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо