3. Левски надделя над десетима от Локо (Пд) пред празните трибуни на "Лаута" (ВИДЕО)

"Сините" надвиха пловдивския тим с 3:2

Левски победи Локомотив (Пловдив) с 3:2 в мач от 15-ия кръг на родното футболно първенство. Двубоят на „Лаута” се игра през празни трибуни, тъй като домакините изтърпяваха наказание да играят един мач без публика.

Левски поведе в 8-ата минута с гол на Владимир Гаджев, но в 13-ата Дани Кики възстанови равенството за Локомотив. В добавеното време на първата част „сините” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, а Валери Георгиев получи директен червен картон за игра с ръка в наказателното поле. Гари Родригес отбеляза от бялата точка и „сините” поведоха с 2:1. Локомотив изравни в 74-ата минута с гол на Стелиос Илиадис, а в 85-ата минута Цветан Генков донесе победата на Левски, реализирайки трето попадение за столичния тим.

Една от първите по-интересни ситуации бе в 3-ата минута, когато кълбото бе центрирано от корнер, а Мартин Камбуров го засече с глава, но то премина над напречната греда.

”Сините” откриха резултата в 8-ата минута - Владимир Гаджев изпълни фаул в полза на "сините", като реши да стреля директно, вместо да центрира, а кълбото прехвърли вратаря Йордан Господинов и влетя в мрежата на домакините.

Отговорът на Локомотив обаче бе бърз, защото пловдивският тим успя да възстанови равенството само 5 минути по-късно - Дани Кики получи топката от Мартин Камбуров на границата на наказателното поле и нанесе страхотен изстрел, а кълбото влетя в левия ъгъл на вратата на Горан Блажевич.

Малко след като изчете четвърт час игра от началото на мача, Гари Родригес стреля към вратата на домакините, но прати топката високо над вратата. Локомотив имаше възможност да поведе в 26-ата минута, след като Дани Кики нанесе нов страхотен изстрел отдалеч, но вратарят на Левски Горан Блажевич изби кълбото, а след това Йордан Милиев изпревари Мартин Камбуров и изчисти. В 30-ата минута Гаджев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Аймен игра с кълбото и то излезе в корнер, като премина на сантиметри от лявата греда.

В 1-ата минута от добавеното време на първото полувреме Левски получи правото да изпълни дузпа, а Локомотив остана с десет души - Мулдер се озова на чиста позиция и стреля, а Господинов спаси, кълбото обаче попадна в Гари Родригес, който пробва да отбележи с прехвърлящ удар, но Валери Георгиев попречи на топката да влезе, като игра с ръка. Реферът отсъди 11-метров наказателен удар в полза на „сините” и показа директен червен картон на Валери Георгиев. Зад топката застана Гари Родригес и с хладнокръвно изпълнение в долния ляв ъгъл отбеляза втори гол за Левски. Така след 45 минути игра „сините” водеха срещу Локомотив (Пловдив) с 2:1.

Малко след подновяването на играта през втората част Илиадис се озова на добра позиция и центрира, но бранител на Левски изчисти. В 53-ата минута Нуно Пинто центрира в наказателното поле, където Цветан Генков засече с глава, но кълбото премина над вратата. В следващите минути с неточни изстрели за „сините” се отчетоха Гари Родригес и Орлин Старокин. В 60-ата Владимир Гаджев центрира от корнер, а Даниел Димов засече с глава, но топката прелетя покрай левия страничен стълб.

В 63-ата минута Цветан Генков бе изведен на чиста позиция, преодоля Йордан Господинов и стреля, но Асен Георгиев блокира удара на самата голлиния. Малко след това Мартин Камбуров изпълни по великолепен начин пряк свободен удар за Локомотив, но Горан Блажевич изби. В 69-ата минута Дани Кики центрира страхотно в наказателното поле, на няколко метра през голлинията, но малко не достигна на Илиадис да играе с кълбото. В 72-ата минута Камбуров стреля от пряк свободен удар в стената, а последвалият изстрел на Дани Кики също бе блокиран.

Равенството бе възстановено в 74-ата минута. Крис Гади центрира кълбото, а Стелиос Илиадис нанесе удар, който бе блокиран от играч на Левски. Илиадис обаче пробва втори изстрел, след който кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Горан Блажевич. В 78-ата минута Крис Гади стреля над вратата, а 5 по-късно удар на Владимир Гаджев бе спасен от Йордан Господинов.

Левски поведе с 3:2 в 85-ата минута, когато Цветан Генков бе изведен зад отбраната на домакините, напредна с кълбото и с техничен удар го забоде в мрежата на Локомотив.

До края на двубоя не паднаха нови голове и така „сините” спечелиха мача на „Лаута” с 3:2. След този успех Левски вече е с актив от 25 точки и се изкачи на петото място в подреждането. Локомотив (Пловдив) остава трети с 28 точки.

В следващия кръг Левски е домакин на Пирин (Гоце Делчев), а Локомотив (Пловдив) гостува на Берое (Стара Загора).