3. Левски надигра Славия за едно полувреме, но си тръгна само с точка от „Овча купел” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Най-старото столично дерби завърши 0:0, Венци Христов удари греда

Славия и Левски завършиха при равенство в 133-ото издание на най-старото столично дерби, което бе част от 26-ия кръг на А група. Двубоят се изигра на стадиона в квартал „Овча купел” пред около 5000 зрители и приключи при равенство 0:0.

„Сините” напълно надиграха съперника си през второто полувреме, но така и не намериха пътя към вратата на 40-годишния Георги Петков. Франсис Нар  изпусна сам срещу вратата, а Венцислав Христов удари гредата.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Тимът от „Герена” събра 40 точки, заемайки второто място. Славия вече е с 36, колкото има и Берое.

Припомняме, че след този кръг предстои пауза в първенството за националните отбори. Селекцията на Ивайло Петев ще изиграе контроли с Португалия и Македония.

През първото полувреме съперниците си размениха по-няколко интересни положения, „сини” и „бели” играха динамично и атакуващо, като домакините създадоха повечето опасности. Най-добрата възможност за Левски се случи в 9-ата минута, когато след груба грешка в „бялата” защита Джъстин Менголов излезе на стрелкова позиция срещу Георги Петков. Нападателят се опита да прехвърли вратаря, но прати над вратата.

В 29-ата минута Борислав Балджийски можеше да вкара красив гол. Той отправи силен удар от около 35 метра, но топката излезе в аут. Малко след това румънският защитник на „сините” Сърджан Лукин можеше да си вкара автогол. При разбъркване след центриране от ъглов той прати топката опасно близо до напречната греда в желанието си да изчисти.

Старши треньорът на „сините” Стойчо Стоев смени едно от новите зимни попълнения Джъстин Менголо още през първата част. Наставникът явно е останал недоволен от изявите му. Футболистът показа, че никак не е щастлив от рокадата и не се поздрави с треньора, който също не го погледна. В игра влезе Божидар Краев.

Янис Карабельов също опита късмета си с удар от дистанция, но и неговият мерник му изневери. Националът шутира силно покрай дясната греда.

В 44-ата минута топката все пак влезе в една от двете врати. Александър Александров засече с глава центриране от пряк свободен, но попадението справедливо не бе зачетено, защото защитникът беше в положение на засада.

Левски започна по-активно второто полувреме и през цялото време владееше инициативата. „Сините” доминираха и имаха създадоха куп голови положения, но топката така и не искаше да влезе във вратата на Петков.

В 70-ата минута пред Венцислав Христов се откри златна възможност да вкара. Топката попадна в него след грешка на Пиргов, който не успя добре да изчисти, нападателят на Левски обаче би право в напречната греда.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА