3. Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

Левски успя да победи с 3:2 Ботев Враца в контролна среща, която се изигра на "Герена". "Сините" показаха силна игра в нападение, но и допуснаха грешки в защита, които Станислав Генчев със сигурност ще иска да изчисти преди мача с ЦСКА 1948 идната неделя.

В седмата минута Левски излезе напред в резултата. Евертон Бала получи топката на границата на наказателното поле и с бомбен удар към горния ляв ъгъл отбеляза за 1:0.

В 20-ата минута Левски стигна до второ попадение. Патрик-Габриел Галчев намери Мислович, той пусна за Мустафа Сангаре, който навлезе в наказателното поле и с удар по земя към десния ъгъл вкара за 2:0.

В 64-ата минута се стигна до поредно положение за Левски. Келиан ван дер Каап засече с глава центриране от корнер, но Бариос спаси.

Ботев Враца мигновено контраатакува, Иван Василев остана сам срещу Иван Андонов, който изби в корнер. В 65-ата минута Андонов спаси още един опасен удар.

Краткият натиск на Ботев даде резултат в 66-ата минута. След изпълнение на ъглов удар играч на гостите овладя топката, след което центрира за Иван Василев, а той отблизо засече с глава за 2:1.

В 71-вата минута Левски реализира трето попадение. Асими Фадига свали центрирана от корнер топка към Келиан ван дер Каап, който от близка достанция отклони в мрежата за 3:1.

Ботев Враца върна втори гол само две минути по-късно. Даниел Генов получи великолепно извеждащо подаване, навлезе в наказателното поле и със силен удар към близкия горен ляв ъгъл отбеляза за 3:2.