3. Левски надви Етър с 2:1 (ВИДЕО)

Левски надви Етър с 2:1 (ВИДЕО)

Автогол помогна на "сините" за победата в Правец

Левски победи с 2:1 Етър във втората си контролна среща от лятната им подготовка в Правец. Автогол на Георги Александров и попадение на Джавад Ел Джемили малко по-късно донесоха победата за "сините"

След неразбирателство между Георги Александров и Крум Стоянов в 12-ата минута на срещата, Рикардиньо отне и шутира от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата. В следващите минути Левски продължи да натиска, но не стигна до опасно положение пред вратата на Ангел Мартинов.

След центрира от статично положение в 35-ата минута, Кристиан Димитров се извиси над всички в наказателното поле на Етър и отправи удар с глава, който обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата. Уелтон проби отляво навътре към наказателното поле и центрира на втора греда, където Рикардиньо отправи плътен удар с глава. Топката рикошира в гърдите на Георги Александров и влезе във вратата на Етър.

Само минута след отбелязания гол, Левски разгърна добре своя контраатака. Марин Петков напредна по дясното крило в 44-ата минута, стигна до крайната линия и сви топката за навлизащия от втора позиция Джавад Ел Джемили, който с удар ниско по тревата прати топката в долния ляв ъгъл и удвои аванса на "сините".

На полувремето бяха извършени множество смени от страна на двамата треньори. Патрик-Габриел Галчев върна неразчетено топката към Николай Михайлов в 49-ата минута. В наказателното поле на Левски футболист на Етър отклони топката за Шахредин Букхолда, който я прати във вратата.

Патрик-Габриел Галчев комбинира в наказателното поле на Етър с Рикардиньо, който продължи за Ивелин Попов в 60-ата минута. Попето овладя на гърди и шутира от въздуха, но топката не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно Галчев шутира от границата на наказателното поле ниско по тревата, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 64-ата минута Роналдо се завърна в игра за Левски, след като пропусна последните два мача на "сините" през сезона. Бразилецът за последно взе участие в гостуването на Левски на Лудогорец в Разград на 3 юни, загубено с 2:3.

Патрик-Габриел Галчев навлезе чрез дрибъл през средата на терена и шутира от средна дистанция, но Дамян Христов се намеси и изби топката в корнер в 82-рата минута на срещата. Галчев изведе Роналдо зад гърба на отбраната на Етър в 85-ата минута. Бразилецът овладя и шутира от близко разстояние, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

След центриране от корнер в 90-ата минута, топката се озова в краката на Галчев, който шутира от близко разстояние. Играч на Етър обаче подложи тялото си и изби топката.

Левски – Етър 2:1

1:0 Георги Александров 43 (аг.)

2:0 Джавад Ел Джемили 44

2:1 Шахредин Букхолда 49

Стартов състав на Левски: 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов – 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 17. Уелтон – 9. Рикардиньо

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край