3. Левски наказа 4 пъти заспала Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски наказа 4 пъти заспала Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бабатунде блести за "сините", а Аниете и Костадинов вкараха първите си голове този сезон

Антонио Аниете и Георги Костадинов вкараха първите си голове за Левски този сезон, а Бабатуде Адениджи се отличи с попадение и асистенция при победата с 4:0 над Славия от 4-ия кръг на Първа лига. „Сините” записаха втора поредна победа в първенството, след като спечелиха 135-ото издание на най-старото столично дерби, като „бялата” защита беше с основна заслуга. Последното попадение беше дело на Божидар Краев, който донесе победата над Лудогорец в миналия кръг.

Левски дръпна до 3-ото място в класирането с 8 точки, изоставайки с 2 от лидерите Черно море и Дунав, докато Славия записа четвърта поредна загуба и остана на последното 14-о място.

Левски вкара два гола до почивката с две контраатаки. Първо в 21-ата минута Божидар Краев дриблира на скорост, пусна вдясно за Бабатунде Адениджи, който извади на близката греда, където Антонио Аниете изпревари Петко Христов и мушна в долния ъгъл на Гошо Петков.

Аниете не успя да се разпише в първите 3 мача след завръщането си в на „Герена", но отново успя да открие головата си сметка срещу Славия. При първия си престой след 6 двубоя суша испанецът се отпуши при 2:0 над „белите” на 14 септември 2014 г. и после стана голмайстор на сезона.

Славия не успя да отговори адекватно, като срещаше здрава защита, и получи втори гол в 41-ата минута, когато подаване в половината на Левски бе избито от Сашо Александров. Топката попадна в Адениджи, който сред разредената „бяла” защита напредна и бързо прати в същия този ляв ъгъл на Гошо Петков за втория си гол този сезон.

На почивката Александър Тарханов извърши две смени, но Левски изпусна две чисти положения до 52-ата минута чрез Адениджи, Аниете на добавка и Краев, като Гошо Петков се намеси решително срещу нигериеца, а след това се скара на грешащата и спяща пред него защита.

Третото попадение на „сините” вече беше плод на колективни действия и много красиво. Георги Костадинов отбеляза първия си гол за сезона с елегантен удар, след като бе изведен от Аниете и излъга Георги Пашов в пеналтерията.

В 77-ата минута Левски разви още една контра, която не завърши с успех за резервата Венци Христов, разколебан от резервния вратар на Славия Антониос Стергиакис, влязъл вместо контузения Гошо Петков.

Но пет минути по-късно Божидар Краев също се разписа, като отново защитата на Славия бе разредена. Този път Венци Христов асистира.

Така, Левски записа най-убедителната си победа над Славия от 28 октомври 2005 г., когато резултатът бе 5:0.

В следващия кръг Левски приема Верея, а Славия гостува на Монтана.