3. Левски наказа грешките на Миньор - 2:0

Левски наказа грешките на Миньор - 2:0

Левски спечели дербито на втория кръг в „А” група, след като победи с 2:0 гост Миньор (Пк). Попаденията за столичани отбелязаха Христо Йовов и Дениран Ортега, при добавка след дузпа на Георги Христов. Левски не успя да впечатли с играта си, докато Миньор имаше всички шансове да огорчи столичани. Домакините обаче не се възползваха от възможностите и две редки грешки в отбрана позволиха на шампионите да изградят преднина от два гола

Левски спечели дербито на втория кръг в „А” група, след като победи с 2:0 Миньор в нежежената до червено пернишка атмосфера. В здравия и борбен мач, попаденията за столичани отбелязаха Христо Йовов и Дениран Ортега при добавка след дузпа на Георги Христов. Левски не успя да впечатли с играта си, докато Миньор имаше всички шансове да огорчи столичани. Домакините обаче не се възползваха от възможностите си и две грешки в отбрана позволиха на шампионите да си тръгнат с трите точки.

В първите минути на срещата гостите бяха тези, които контролираха голяма част от игровите ситуации, но в рамките на първите 10 минути не се стигна до опасни положения пред двете врати. В 11-ата минута Георги Христов бе в основата на първата реална голова опасност пред вратата на Миньор, но ударът му от непосредствена близост бе избит от отлично представящия се страж на Миньор Иван Чворович. Десет минути по-късно Тасевски също имаше добра възможност за обстрел, но остана под центрирането на Зе Соарес.

Миньор достигна до първото си опасно положение пред вратата на „сините”, след като Иванович бе изведен на чиста позиция, но поведе топката прекалено силно и я остави да излезе в аут. В оставащите 20-ина минути темпото на игра се покачи. Играчите на Миньор се отърсиха от първоначалната си пасивност и започнаха да гледат все по-често към вратата на Георги Петков. Хазуров и капитанът Господинов имаха добри възможности да обстрелват Петков, но опитите им не сполучиха.

В 38-ата минута най-фрапантният пропуск за Левски направи Георги Христов, който бе изведен от Йовов на чиста позиция срещу Чворович. Вратарят на Миньор със сетни усилия изби удара на нападателя, като на негова помощ се притече и напречната му греда. Във втората минута от добавеното време отново Христов имаше добра възможност да обстрелва Чворович, но забави действията си и загуби владението на топката.

След почивката Миньор започна далеч по-силно от съперника си и в рамките на първите 20 минути домакините създадоха голям брой притеснения на „синята” отбрана. На добри позиции се озоваха Костадин Хазуров и капитанът на „жълто – черните” Господинов. Румен Трифонов също направи няколко бързи пробива по фланга, но като цяло опитите на Миньор не доведоха до сериозна заплаха за вратата на Георги Петков. След час игра Миньор стигна до нова опасност, след като удар на Трифонов мина на сантиметри от страничната греда на Петков.

От този момент нататък играта позагрубя и реферът Йорданов бе принуден да охлади страстите с няколко жълти картона. В тефтерчето на арбитъра попаднаха Трифонов, Петков, Генев, Руменов и Олегов.

Първото попадение в двубоя падна в 78-ата минута при наглед безобидно статично положение. В обичайното си амплоа Йовов застана зад топката и изпрати центриране в пеналта. Там топката се размина с всички в наказателното поле и след като отскочи и заблуди Чворович, се спря в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно Георги Христов спечели дузпа, след като бе повален от стража на „жълто-черните”. Именно той застана зад топката в опит да се реабилитира за множеството пропуски преди това. Христов не успя да спре черната си серия и пропусна да реализира от бялата точка, след като Чворович изби. Дениран Ортега се оказа на точното място и довкара избитата топка за 2:0. При положението остана съмнение за нередовна дузпа, след като Ортега се намираше в границата на наказателното поле при изпълнението.

В крайна сметка домакините успяха да създадат още няколко опасни положения пред вратата на „сините”, но не съумяха да намалят головия пасив.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА