3. Левски наказа пропуските на „моряците” и отново е на шест точки пред ЦСКА (видео)

"Сините" спечелиха с 1:0 на "Герена", макар и без Гара Дембеле

Левски успя да победи минимално гостуващия тим на Черно море в последната среща от 22-ия кръг на българската „А” футболна група и така запази дистанцията от третия в класирането тим на ЦСКА, като същевременно остана на осем точки от лидера в подреждането и шампион Литекс.

Наставникът на "армейците" Милен Радуканов бе един от малкото зрители на "Герена", докато звездата на "сините" Гара Дембеле не попадна в разширения състав на своите заради травма.

Левски започна устремно срещата на своя стадион „Георги Аспарухов” и се опита да наложи домакински натиска с осъществяването на преса по всички точки на терена.

Прийомът на „сините” даде резултат и те овладяха инициативата, но атаките им спираха на границата на наказателното поле.

Най-дейният в редиците на столичани бе крайният бранител Дъстли Мулдер, който осъществи няколко добри пробива по левия фланг, но те не доведоха до попадение.

В 17-ата минута стражът на гостите Илко Пиргов получи травма в областта на кръста след един пряк свободен удар и бе заменен принудително от резервата Петър Денчев.

В заключителните минути на първото полувреме обаче гостите имаха две отлични възможности да открият резултата след образцови контраатаки, но Дончо Атанасов ги пропиля.

„Морякът” първо се размина с отлично центриране и не успя да засече топката от непосредствена близост, а после бе изведен очи в очи със стража на „сините” Пламен Илиев, но не успя да го преодолее и така нулевото равенство се запази до почивката.

Втората част започна така, както и първата – с натиск на Левски, а малко по-късно влезе в сила правилото „като не вкараш, ще ти вкарат”.

В 54-ата минута капитанът на „сините” в този мач Христо Йовов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но пропусна, а само три минути по-късно именно стражът на варненци Петър Денчев увисна при центриране от корнер и Иво Иванов откри резултата с хубав шут в опразнената врата.

След попадението „моряците” се опитаха да отвърнат на предизвикателството и го сториха с няколко добри атаки, но (подобно на Дончо Атанасов) Адемар направи два сериозни пропуска и лиши своите от изравнително попадение.

В последствие двамата треньори извърши по две смени и играта се накъса, а в заключителните минути на срещата хубав удар на Христо Йовов от границата на наказателното поле срещна напречната греда и излезе в аут.

Така Левски спечели три точки, с които събра 48, докато Черно море остана на шеста позиция с 36 точки от 22 мача.

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо