3. Левски нанесе първа загуба на Берое в А група, победоносно завръщане на Гаджев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Владимир Гаджев и Прохазка вкараха за 2:0 на "Герена", Иво Иванов бе изгонен, а Левски спря лошата серия срещу заралии

Левски нанесе първа загуба на Берое през сезона в А група след 2:0 на „Георги Аспарухов” в последна среща от 9-ия кръг. Гаджев се завърна на „Герена” с гол в 25-ата минута, капитанът на Берое Иво Иванов бе изгонен в 73-ата, а в края Прохазка подпечтата „синия” успех с втори гол. Старозагорци бяха единствени без поражение в елита преди срещата, но вече всеки елитен отбор е губил поне веднъж през кампанията.

Така Левски сложи край на серията от три поредни загуби от "заралии" и излезе на трето място в класирането с 15 точки. Отборът на Петър Хубчев остана пети с 14 точки.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Около 4 000 фенове се събраха на стадион „Георги Аспарухов”, а стотина от тях бяха в зелено в сектора за гости. Преди началото на мача Йоргачевич получи наградата си от феновете на Левски, които го избраха за №1 в отбора за месец август.

На терена Левски бе много по-агресивен и играеше на добра скорост със завърналия се Гаджев в халфовата линия, Живко Миланов вдясно и Умар Диаби на върха на атаката.

Куп центрирания не носеха заплаха за Благой Макенджиев, но Левски поведе с доза късмет в 25-ата минута. Прохазка се пребори пред наказателното на Берое, Диаби пусна вляво за Ради Цонев, който центрира, след рикошет кълбото стигна до Том, който отигра лошо и го прати пред вратата точно на крака на Гаджев, който от 5-6 метра бе длъжен да вкара и го направи 1:0. Така Гаджев ознаменува завръщането си в
Левски и първия мач като титуляр този сезон с гол.

Центриране на Гаджев от корнер достави топката на главата на Диаби, но той не успя да стреля добре и Иво Иванов изчисти. Отново Гаджев центрира заучено от свободен удар на втора греда, Карнер върна успоредно пред вратата, но доста високо и бранител изби.

За цялата първа част Берое имаше само един що-годе опасен изстрел след пряк свободен удар на Делев над стената и право в ръцете на Йоргачевич.

Втората част започна с красива хореография на сектор „Б” и пропуск на Ради Цонев, който фронтално от границата на наказателното поле стреля по земя в ръцете на вратаря.

Хубчев традиционно смени Стивън Петков в началото на втората част, а Диаби получи разтежение и Стоев принудително пусна дебютанта Линел Китамбала.

Именно мощният Китамбала свали с глава центриране на Гаджев от свободен удар в наказателното поле, Белаид изпревари Макенджиев, но при опита да го прехвърли технично прехвърли и вратата.

Почти веднага след това Милисавлевич отлично изведе Делев вляво сам срещу вратаря, Йоргачевич стресна Делев с излизането си и нападателят така и не нанесе удар, но понесе такъв от сърбина, който помете краката му.

Делев се контузи при тази ситуация и бе сменен принудително, докато силите на Гаджев стигнаха за 67 минути и той отстъпи място на Де Ноойер.

В 73-ата минута Иво Иванов прояви ненужна грубост и удари с лакът Бедоя в битка за топката, което му донесе заслужен втори жълт картон и Берое остана с 10 души.

С човек повече Левски подпечата успеха в 89-ата минута. Прохазка открадна находчиво между двама съперници на тъча, гостите искаха нарушение, но такова не последва, словакът пусна за Бедоя, Макенджиев спаси удара, но при добавката Прохазка на празна врата направи 2:0. Гостите бяха бесни, че нямаше фаул за тях преди гола.

В добавеното време Левски изпусна две добри възможности за трети гол.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение