3. Левски направи 0:0 с Апоел сред скандали (ВИДЕО)

Левски направи 0:0 с Апоел сред скандали (ВИДЕО)

Левски и Апоел Никозия завършиха 0:0 в контролна среща, която се игра на стадиона в Правец. Това бе последна проверка за „сините“ преди старта на новия сезон в еfbet Лига. „Сините“ не успяха да постигнат победа в най-престижната си контрола от подготовката, след като в първите три спечелиха.

В 11-ата минута Андриан Краев пробва изстрел от дистанция, но над вратата на Вид Белец. Четири минути по-късно „сините“ организираха бърза атака по левия фланг, като Уелтон проби на скорост и пробва успореден на голлинията пас за Роналдо, но в последния момент Исам Чебаке изби в ъглов удар.

Апоел Никозия направи много голям пропуск в 35-ата минута. Фетфацидис стреля от фал, а Пламен Андреев не се намеси по най-убедителния начин, след което топката попадна в Чебаке, който отблизо стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на "сините".

В 37-ата минута съдията Димитър Буров отиде при старши треньора на Левски Николай Костов и му направи забележка, за да бъдат предупредени "сините" фенове да спрат с расистките звуци и скандирания насочени към играчите на Апоел Никозия. След това реферът отиде и разговаря с наставника на Апоел и с Чебаке. Валери Божинов отиде да успокои феновете и ги помоли да няма расистки звуци и скандирания.

Уелтон много добре се справи с Георги Костадинов и Метео Сушич в наказателното поле на Апоел в 43-ата минута, след което стреля, но Белец се намеси и спаси.

Три минути след началото на второто полувреме Уелтон стреля, но неточно в аут. В 49-ата минута Джемили отправи много хубав удар от около 20 метра, но Вид Белец бе на мястото си и спаси.

Патрик-Габриел Галчев стреля от пряк свободен удар в 51-ата минута, но Вид Белец се намеси и изби в корнер.

Десет минути по-късно Патрик-Габриел Галчев загуби топката, а Квилитая подаде към Янис Сатсиас, който стреля, но встрани от вратата на Николай Михайлов. В 63-ата минута Апоел организира много бърза контраатака. Квилитая получи топката, след което напредна, беше сам срещу Михайлов и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на "сините".

Защитникът на Апоел Никозия Матео Сушич влезе много грубо в краката на Уелтон в 64-ата минута. Съдията Димитър Буров показа втори жълт картон и съответно червен на играча на кипърския тим. Това предизвика остра реакция от страна на старши треньора на Апоел Рикардо Са Пинто, който едвам беше удържан край страничната линия. Са Пинто потърси обяснение от рефера Буров за неговото решение, а се стигна и до стълкновение с човек от Левски. В крайна сметка всичко завърши с прегръдка между Са Пинто и съдията Димитър Буров.

Квилитая нанесе много опасен удар от дъгата на наказателното поле на Левски в 73-ата минута, но топката премина на милиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Ники Михайлов.

Минута по-късно Марин Петков стреля от границата на наказателното поле на Апоел, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на кипърския тим.

Илиян Стефанов комбинира с Марин Петков в 81-ата минута, а той стреля от границата на наказателното поле, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Апоел.

В първата минута на добавеното време на мача Уелтон направи нов пробив по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле на Апоел и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на кипърския отбор.

В първия кръг на еfbet Лига Левски посреща ЦСКА 1948.

Левски – Апоел Никозия 0:0

Съставът на Левски: 1. Пламен Андреев (46 - 13. Николай Михайлов) - 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиян Димитров, 88. Марин Петков - 7. Роналдо (71 - 6. Цунами), 8. Андриан Краев (67 - 20. Асен Чандъров), 27. Асен Митков (90+1 - 77. Дейвид Михалев), 17. Уелтон (90+1 - 21. Кристиян Йовов) - 11. Джевад Ел Джемили (67 - 10. Ивелин Попов), 9. Рикардиньо (76 - 14. Илиян Стефанов)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза