3. Левски настигна Лудогорец (видео+снимки)

Левски настигна Лудогорец (видео+снимки)

"Сините" вече имат еднакъв брой точки с разградчани след класическа победа срещу Славия

Отборът на Левски постигна изключително важна победа в 16-ти кръг на „А“ група срещу друг столичен тим – Славия. „Сините“ надделяха с 3:0 в най-старото софийско дерби след тежък двубой в квартал „Овча Купел“. Иван Цветков откри за гостите през първата част след спорна дузпа, а Тасевски вкара за 2:0 около половин час преди края. Тони Калво оформи класически резултат след многобройните си добри изяви по време на целия сблъсък. С успеха Левски успя да настигне Лудогорец (Разград) на върха в класирането, като и двата тима имат по 45 точки.

Двубоят започна с високо темпо на игра, като „белите“ сътвориха първите няколко атаки и пробваха центрирания, след които не се получи нищо интересно. След първите десет минути гостите от „Герена“ успяха да овладеят инициативата, макар и да не стигаха до чисти позиции. В 12-та минута нападателят на „белите“ Николай Божов демонстрира първия удар в мача, който мина на около метър от целта.

Секунди по-късно новото попълнение в редиците на Николай Костов Нуно Пинто пробва центриране от левия фланг, след което Даниел Златков изби, но топката мина опасно близо до „бялата“ врата.

В следващите ситуации най-интересното на терена бяха само центриранията към двата пеналта и множеството засади, отсъдени и срещу двата тима.

В 25-та минута дойде най-интересната и спорна ситуация в сблъсъка. Наскоро привлеченият Кристовао Рамос бе изведен сам срещу стража на домакините  Емил Петров, след което бе фаулиран и съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Иван Цветков вкара кълбото във вратата, но играта вече бе спряна и Кабаков показа директен червен картон на вратаря Петров. Цветков застана зад топката и вкара технично за 1:0 на резервния страж Стефано Кунчев, който междувременно замени Златинов, но ситуацията бе запомнена най-вече с извеждащия пас към Рамос, при който останаха сериозни съмнения за засада.

След гола футболистите на Костов се успокоиха и опитваха да владеят колкото се може повече с дълги разигравания и пасове по широчината на терена. За домакините най-активни бяха капитанът Богомил Дяков и офанзивния ветеран Ники Божов. Удари за гостите демонстрираха Калво и Цветков, но до абсолютно чисти положения не се стигна.

Левски излезе много мотивиран за втората част, но и силите на Славия явно още не бяха свършили, тъй като играчите в бяло, макар и с човек по-малко, правеха всичко възможно да атакуват остро.

В 53-та минута пред Рамос се откри златна възможност за гол, но той реши да подава към Калво и атаката на гостите остана неоползотворена. Фланговите играчи на Николай Костов продължиха да тормозят бранителите в бяло, като най-често Калво демонстрираше остра игра отляво. В 62-та минута Гаджев пусна хубаво към свободния Цветков, който пропусна поредна добра ситуация за гол.

Секунди по-късно гостите стигнаха до втори гол и сякаш мачът бе решен. Отново след атака отляво Калво пусна към Пинто, който центрира към Цветков. Бившият нападател на Пирин (Благоевград) реши да остави кълбото за свободния Тасевски, който от около 10 метра фронтално вкара за 2:0.

В 78-та минута Тони Калво успя да вкара трети гол за своя тим, като по този начин затвърди силната си игра през целия двубой. В продължението Кунчев спаси силен удар на Мулдер от рамките на наказателното поле и не позволи на гостите да постигнат по изразителна победа.  До края футболистите на двата отбора не успяха да впечатлят и Левски извоюва изключително важен успех, тъй като по-рано днес лидерът в класирането на „А“ група Лудогорец (Разград) загуби от Локо (Пд) с 0:1.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА