3. Левски оцеля в калта на "Лаута" - 2:0 над Брестник

Левски оцеля в калта на "Лаута" - 2:0 над Брестник

Резервите на Гонзо класираха "сините" на 1/8-финал за Купата на България, Черно море чака шампионите на "Тича"

Шампионът на България Левски се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България по футбол. „Сините” се справиха с Брестник с 2:0.

Мачът се игра пред едва 150 зрители на стадион „Локомотив” в Пловдив, а головете за тима, воден от Тони Здравков и Георги Иванов – Гонзо, отбелязаха Георги Христов в 25-ата минута и Йордан Милиев в 69-ата.

Треньорското дуо на тима от „Герена” заложи в този мач на голяма част от резервните си футболисти, като от титулярите сред единадесетте бяха само вратарят Божидар Митрев и Георги Сърмов. Феновете на Левски видяха в стартовия състав юношите на клуба Стоянов, Ангелов, Балджийски и Табаков.

Левски ще се изправи срещу Черно море в осминафиналите на турнира. Двубоят ще се играе в неделя на стадион „Тича” във Варна.

Двубоят започна в бавно темпо. Между 9-ата и 10-ата минута обаче домакините от Брестник можеха да открият резултата. Байраков и Дишлиев стреляха много опасно, но Митрев показа страхотен рефлекс и запази мрежата си суха.

Постепенно Левски започна да доминира на терена, но до добри възможности пред вратата на Личев не се стигна. При първия си изгоден шанс за гол обаче, „сините” излязоха напред в резултата.

В 25-ата минута Саша Симонович центрира в малкото наказателно поле на Брестник и Жоро Христов с глава откри резултата.

Контузия получи Шакиб Бензукан и на негово място в игра се появи Йордан Милиев.

Играчите на Брестник успяха да организират няколко добри атаки, но те не затрудниха Митрев и защитата пред него. От своя страна Левски бе близо до втори гол след 37 минути игра, но Сърмов не успя да намери целта след изстрел с глава.

В края на полувремето имаше разбърквания и пред двете врати, но до попадение не се стигна. След 45 минути игра Левски имаше преднина от един гол.

Двата отбора проспаха първите 10-ина минути на втората част. Последваха две отлични спасявания на вратаря на домакините от Брестник Личев. Много силен мач за „сините” записа халфът Саша Симонович, който блесна с отлични пасове към своите съотборници.

Над Пловдив заваля дъжд, който наводни тревата и теренът стана много тежък за игра.

В 67-ата минута домакините изпуснаха отличен шанс да изравнят резултата. Стойчев засече центриране отдясно, но топката срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Митрев.

В следващата атака Левски стигна до втори гол в мача. Телкийски центрира в наказателното поле и Милиев с удар от въздуха направи 2:0 за шампионите.

Резервата на Брестник Никифоров се опита да промени развоя на срещата, но набезите му по двете крила не дадоха резултат. В 81-ата минута домакините можеха да намалят резултата, но Байраков не намери целта от 5 метра. В края Балджийски можеше да вкара за „сините”, но Личев се намеси подобаващо.

Срещата завърши 2:0 в полза на шампионите.

Левски се класира за 1/8-финалите за Купата на България, а Брестник отпадна от надпреварата.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят