3. Левски победи Черноморец с 2:0 и се изкачи на четвъртото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски победи Черноморец с 2:0 и се изкачи на четвъртото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Точни за "сините" в днешния мач срещу "акулите" бяха Ларсен Туре и Димитър Макриев

Левски победи Черноморец с 2:0 в мач от 22-ия кръг на родното футболно първенство. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов“, а и двете попадения за домакините паднаха през второто полувреме. Точни за „сините“ бяха Ларсен Туре и Димитър Макриев, които се разписаха съответно в 52-ата и 65-ата минути.

След този успех Левски се изкачи на четвъртото място в класирането и има актив от 40 точки. Черноморец остава с 21 на единадесетата позиция.

Още в 1-ата минута Черноморец имаше добра възможност да открие, след като Амари стреля от воле от границата на наказателното поле, но кълбото премина над напречната греда. Левски отвърна с удар на Гари Родригес от малък ъгъл, но кълбото премина вдясно от вратата, а след това Владимир Гаджев стреля от фаул, но Ник Дашев изби.

В 7-ата минута Макриев получи топката на добра позиция, но Пехливанов с добра намеса изчисти. Почти веднага след това Ларсен Туре засече топката след центриране в наказателното поле, но Ник Дашев с една ръка изби в корнер.

Малко след като изтече четвърт час от началото на двубоя, Крум Стоянов стреля неточно за „акулите“, а в 21-ата минута Мулдер центрира в наказателното поле, а Старокин засече с глава, но не намери рамките на вратата. Последва далечен удар на Баламанджи, но Пламен Илиев спаси без проблеми.

В 28-ата минута Черноморец имаше добра възможност да открие резултата - топката бе центрирана в наказателното поле, където Манзоро засече от воле, а от нивото на голлинията Алехандро Перес изчисти. 4 минути след това Борислав Цонев нанесе хубав удар с левия крак, но Ник Дашев спаси. В 38-ата минута удар с глава на Гари Родригес не попадна в очертанията на вратата.

„Сините“ пропиляха много добра възможност в 40-ата минута, когато след центриране в наказателното поле, Димитър Макриев засече с глава, но топката премина в близост до лявата греда и излезе в аут.

Малко преди края на първата част се стигна до нова интересна ситуация пред вратата на „акулите“ - Макриев се измъкна от двама защитници на Черноморец, преодоля и Дашев, но след това от малък ъгъл стреля много неточно. Така след 45 минути игра двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Левски успя да открие резултата в 52-ата минута – Ларсен Туре нанесе великолепен удар с десния крак от границата на наказателното поле, а кълбото влетя неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Черноморец. В 61-ата минута Орлин Старокин стреля много неточно за домакините.

Авансът на „сините“ се увеличи на две попадения в 65-ата минута – Гари Родригес намери Димитър Макриев в наказателното поле, а той от няколко метра прати кълбото в мрежата на гостите за 2:0. Последваха минути, в които нямаше много интересни ситуации пред двамата вратари.

В 83-ата минута Амари нанесе страхотен удар от далечна дистанция, но кълбото премина вляво от вратата на Пламен Илиев. В самия край на редовното време Нуно Пинто нанесе удар отдалеч, но не намери рамките на вратата. До последния съдийски сигнал не се стигна до нови голове и така домакините спечелиха с 2:0.

В следващия кръг Левски е гост на Нефтохимик, а Черноморец ще гостува на Славия.