3. Левски победи ЦСКА с 4:2 в първенството по футзал

Левски победи ЦСКА с 4:2 в първенството по футзал

Зрелището не терена и по трибуните не липсваше

Левски София-Запад се наложи с 4:2 над ЦСКА в пореден мач от първенството по футзал. Зрелище на терена и по трибуните снощи не липсваше. Фенове на "сините" бяха изпълнили столичната зала в НСА. Съдия на срещата бе Християна Гутева.

Левски поведе в резултата  в 8-ата минута чрез национала си Йосиф Шутев, който се разписа след заучено изпълнение от корнер.  2 минути по късно най-младият играч на терена Мартин Марков покачи за 2:0, преодолявайки красиво вратаря на символичните домакини. В 12-ата минута на срещата отново Марков направи резултата класически.

ЦСКА върна едно попадение чрез Александър Иванов в 16-ата минута.

Левски бързо увеличи аванса си отново на 3 гола. Автор на четвъртия гол за сините отново бе Мартин Марков, отбелязвайки своя хеттрик в мача.

Минута по-късно Марков си отбеляза куриозен автогол за 2:4, след което двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част пропуски направиха Красимир Иванов и Христо Костов, но до попадения не се стигна.

В края на мача ситуацията на терена се изнерви. Съдиите не видяха удар без топка на Йосиф Шутев от Левски, който трябваше да бъде изгонен, предаде Канал 3.
Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд