3. Левски почна контролите с 5:3 над Черноморец и хеттрик на Туре (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски почна контролите с 5:3 над Черноморец и хеттрик на Туре (ВИДЕО+СНИМКИ)

Антон Огнянов дебютира с гол за "сините", Уолас колеблив на левия бек

Отборът на Левски започна с победа контролите по време на подготвителния си лагер в Созопол, след като днес се наложи с 5:3 над тима на Черноморец. Срещата се игра на стадиона в Созопол, където цял автобус с фенове на "сините" от столицата дойде да подкрепя любимците си в първия им мач за новата година. В Созопол присъстваше и агитка, макар и по-скромна, на "акулите".

Истински фурор за "сините" направи Ларсен Туре, който се отчете с хеттрик само за едно полувреме. Гол в дебюта си със "синята" фланелка пък вкара Антон Огнянов, който дойде от Любимец. Каращият проби ляв бек - Уолас, пък се представи колебливо, като допусна няколко сериозни пробива от зоната си.

Иначе мачът започна лошо за столичани, след като в 6-та минута Гофред проби мощно по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов засече с глава и открива резултата в полза на "акулите".

Само 7 минути след това "акулите" попариха за втори път "сините", след като при една бърза контраатака Фонсека проби по дясното крило и пусна прострелен пас в пеналта на Левски, където Дойу притича и засече с десния крак за 2:0.

След този гол "сините" се оживиха мигновено и в 21-ата минута намалиха изоставането си. Тогава Гаджев центрира в наказателното поле на "акулите", топката стигна до Туре, който се подхлъзна и я ритна със сетни сили, тя премина през краката на бранител на Черноморец и влезе в мрежата на бургазлии за 1:2.

5 минути след това Стефанов Кунчев на два пъти спаси вратата си от второ попадение, след като се намеси последователно след изстрели на Туре и Старокин.

Така дойде 35-ата минута, когато Гаджев изведе Туре на дясното крило, той напредна бързо и с хубав удар по диагонала матира Кунчев за 2:2.

5 минути след това Туре направи обрата за "сините" пълен, оформяйки и своя хеттрик. Тогава Гаджев направи поредната си асистенция, след като подаде за французина в наказателното поле, той финтира съперник и с левия крак простреля Кунчев за 3:2.

До края на полувремето бургазлии имаха два шанса да изравнят, но първо Крум Стоянов не успя да се разпише отблизо с глава, а след това изстрел на Ванче Траянов бе спасен от Блажевич.

На почивката Тони Здравков смени почти целия отбор, като на терена се появиха Илиев, Мулдер, Пл. Димов, Ангелов. Д. Димов, Б. Цонев, Р. Цонев, Огнянов, а в хода на полувремето влязоха още Орачев и Димитров.

В 56-ата минута пък, Левски покачи аванса си на 4:2, след като Станислав Ангелов открадна една топка в центъра и намери Макриев в предни позиции, той изведе Огнянов в наказателното поле, а новото попълнение на "сините" не сбърка, покачвайки на 4:2.

9 минути по-късно обаче "акулите" се върнаха в мача чрез каращия проби Джонсън, който засече с глава центриране от корнер и намали на 3:4.

След този гол темпото понамаля, въпреки че до края на мача имаше още няколко интересни момента. В 71-ата минута Станислав Ангелов стреля от дистанция, ала топката премина близо до вратата на бургазлии.

В 86-ата минута пък, Орачев проби по лявото крило, стигна до самата аутлиния и подаде за Борислав Цонев, който засече отблизо за крайното 5:3.

Състави:

Левски: Блажевич, Стивън Петков, Белаид, Деян Иванов, Уолас, Старокин, Брю, Гаджев, Мирослав Иванов, Туре, Макриев.
Резерви: Илиев, Любенов, Мулдер, Пл. Димов, Ангелов, Д. Димов, Б. Цонев, Р. Цонев, Огнянов, Генков, Орачев, Мисяк, Димитров

Черноморец: Кунчев, Чиков, Тр. Траянов, Дамчевски, Балтанов, М. Ангелов, Фонсека, В. Траянов, Стоянов, Дойу, Гофред
Резерви: Пехливанов, Манзоро, Еукаяд, Минчев, Стефанов, М. Димов, Джонсън

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

90+1' Край на мача, Левски спечели първата си контрола по време на лагера в Созопол срещу Черноморец с 5:3

90' Антон Огнянов открадна една топка пред пеналта на Черноморец, навлезе в него и стреля с левия крак, но Кунчев спаси с крак

86' Гол за Левски! Орачев проби по лявото крило, стигна до самата аутлиния и подаде за Борислав Цонев, който засече отблизо за 5:3

80' Нищо интересно в последните минути, въпреки че темпото на срещата все още е на добро ниво

71' Удар от дистанция на Станислав Ангелов, който преминава близо до вратата на Кунчев

65' Гол за Черноморец! Джонсън засече с глава центриране от корнер и намали на 3:4

63' Удар на Борислав Цонев от фаул, който минава над вратата

58' Две смени в Левски - Уолас е заменен от Орачев, а Димитров влиза на мястото на Макриев

56' Гол за Левски! Станислав Ангелов открадна една топка в центъра и намери Макриев в предни позиции, той изведе Огнянов в наказателното поле, а новото попълнение на "сините" не сбърка, покачвайки на 4:2

55' Нищо интересно в последните минути, играта се води в центъра на терена

49' Центриране в наказателното поле на Левски, Пламен Димов чисти в корнер

47' Левски смени почти целия отбор на почивката, от титулярите останаха само Уолас и Макриев. На терена за "сините" са влезли Илиев, Мулдер, Пл. Димов, Ангелов. Д. Димов, Б. Цонев, Р. Цонев, Огнянов

46' Начало на второто полувреме

45' Край на полувремето, Левски води на Черноморец с 3:2 след хеттрик на Ларсен Туре

44' Коварен шут на Ванче Траянов, Блажевич се разтегна максимално и спаси

43' Крум Стоянов засече с глава отблизо центриране от левия фланг, но не успя да намери целта

42' Хубав шут на Уолас от дистанция, кълбото премина на сантиметри от лявата сглобка на вратата на "акулите"

40' Гол за Левски! Гаджев направи поредната си асистенция, след като подаде за Туре в наказателното поле, той финтира съперник и левия крак простреля Кунчев за 3:2

37' Миро Иванов получи пред наказателното поле на Черноморец и пробва удар с неудобния си ляв крак, който премина покрай вратата на бургазлии

35' Гол за Левски! Гаджев изведе Туре на дясното крило, той напредна бързо и с хубав удар по диагонала матира Кунчев за 2:2

33' Засада на Димитър Макриев

32' Нова мълниеносна контраатака за Черноморец през зоната на каращия проби Уолас, Фонсека получи в наказателното поле, премина покрай Блажевич и стреля от малък ъгъл, но не можа да уцели вратата

30' Фалцово центриране от фаул в пеналта на Левски, където "сините" подцениха ситуацията и топката стигна у Гофред, който обаче не успя да уцели вратата на Блажевич

27' Нова опасна акция на Черноморец, която доведе до меле в наказателното поле на "сините", в крайна сметка Фонсека шутира силно с левия крак, но покрай вратата

26' Гаджев намери Туре в наказателното поле на бургазлии, той стреля с десния крак, Кунчев спаси, но атаката на Левски продължи. Макриев подаде за Старокин в пеналта, той шутира от малък ъгъл, ала Кунчев отново се намеси

21' Гол за Левски! Гаджев центрира в наказателното поле на "акулите", топката стигна до Туре, който се подхлъзна и я ритна със сетни сили, тя премина през краката на бранител на Черноморец и влезе в мрежата на бургазлии за 1:2

15' И Старокин получава жълт картон

14' Жълт картон за Фонсека

13' Гол за Черноморец! Бърза контраатака за бургазлии, Фонсека проби по дясното крило и пусна прострелен пас в пеналта на Левски, където Дойу притича и засече с десния крак за 2:0

10' Гаджев центрира остро в пеналта на "акулите", където Янко Ангелов отклони, но Кунчев внимаваше и спаси

6' Гол за Черноморец! Гофред проби мощно по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов засече с глава и открива резултата в полза на "акулите"

5' Центриране на Старокин отляво, отбрана на Черноморец се справя със ситуацията

3' Агитка на Левски е дошла на сезона в Созопол, за да подкрепя любимия си тим