3. Левски постигна първа победа от месец насам срещу слаб Локомотив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски постигна първа победа от месец насам срещу слаб Локомотив (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” спечелиха минимално столичното дерби, но голмайсторът им Аниете се контузи

Отборът на Левски спечели столичното дерби с Локомотив от 14-ия кръг на „А” група.

„Сините” надвиха своя съперник с 1:0 за втори път през сезона и така постигнаха дебютен успех от месец септември насам, а освен това затвърди позицията си в горната половина на класирането.

Единственото попадение в двубоя, игран на много лош терен в столичния квартал „Надежда”, бе дело на Антонио Аниете, като с него испанецът донесе едва втория успех на своя тим далеч от дома през кампанията.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Иначе мачът започна на бавни обороти и на терена не се случваше нищо интересно, докато феновете на гостите скандираха против собственика на тима Тодор Батков.

Първата добра възможност в срещата се откри пред Роман Прохазка след един корнер, изпълнен от Владимир Гаджев. Халфът бе оставен непокрит в пеналта, но стреля отблизо с глава право в ръцете на Божидар Митрев.

Това се случи в 34-ата миунта, а само пет по-късно Левски откри резултата. Мигел Бедоя изведе хитро Антонио Аниете зад гърба на домакинската отбрана и последният с хубав удар по диагонала даде преднина на „сините” – 1:0.

До почивката не се стигна до опасност пред една от двете врати, а след паузата Левски заигра по-добре и се настани трайно в половината на домакините.

В 50-ата минута гостите бяха близо до втори гол, след като Божидар Митрев излезе неразчетено след един корнер и бе прехвърлен от Прохазка, но Елтон изби топката от голлинията.

Въпреки това гостите продължиха да имат териториално предимство в срещата и в 72-ата минута можеха да удвоят аванса си, ако Луис Педро бе по-концентриран. Тогава Аниете бе изведен зад гърба на отбраната и подаде хитро към Педро, но последният стреля изключително неточно от удобна позиция.

С не по-малко фрапантен пропуск се отличи и Мигел Бедоя в 84-ата минута, когато почти прати топката в тъч от точката за изпълнение на дузпа. Малко преди това травма получи голмайсторът Аниете и той бе заменен принудително, а до края на мача Мигел Бедоя имаше още един шанс за попадение.

Той обаче не използва и него, а в добавеното време наставникът на „сините” Георги Иванов си изпусна нервите и бе изпратен с освирквания от публиката, макар че и той не й остана длъжен.

Така или иначе обаче неговите момчета взеха трите точки и с 24 се изкачиха временно на третата позиция в класирането. Локомотив (София) вече има с 4 по-малко и остана извън топ 6 на „А” група.