3. Левски пребори Черно море с 2:0 (ВИДЕО)

Левски пребори Черно море с 2:0 (ВИДЕО)

Рикошет и късен гол решиха мача

Левски успя да победи с 2:0 Черно море в интригуващ сблъсък от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига. На „Георги Аспарухов” "сините" пребориха варненци чрез автогол и късно попадение в края на двубоя.

Мачът започна с домакински натиск, като Левски създаде няколко опасности пред вратата на Иван Дюлгеров. В 8-ата минута Филип Кръстев центрира прекрасно от пряк свободен удар. Цунами се извиси над защитата на „моряците“ и от 10 метра с глава прати топката в мрежата. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада и голът не бе зачетен.

В 15-ата минута Кръстев стреля силно от движение от далеч. Топката рикошира в тялото на футболист на варненци, но вратарят Дюлгеров спаси без напрежение.

Две минути по-късно Драган Михайлович центрира от дясното крило. В наказателното поле Велтон скочи високо, но бе притиснат от Виктор Попов и не успя да отправи добър удар с глава и стражът на „морето“ хвана лесно топката.

В 22-ата минута се стигна до изключително положение пред вратата на гостите. Пабло Гарсия сгреши и „сините“ подеха контраатака. Илиян Стефанов бе изведен на дясното крило. Той предпочете да не стреля, а да подаде към Филип Кръстев, чийто шут бе блокиран. Създаде се карамбол във вратарското поле на Дюлгеров, като Георги Миланов прати топката в мрежата, но преди това бе отсъдена засада.

В средата на първата част Миланов изстреля снаряд от пряк свободен удар към горния ляв ъгъл на вратата на „морето“, но Дюлгеров направи ново добро спасяване. В 28-ата минута се стигна до разправия между играчи от двата отбора, след като Евгений Сердюк се скара на Филип Кръстев.

Половин час след началото на мача Хосе Кордоба прати пас от дълбочина, но Билал Бари не успя да завърши атаката с добър удар. Десет минути преди края на първата част Сердюк бе изведен вляво от вратата на Николай Михайлов. Необяснимо защо, нападателят не стреля, а върна топката назад, като дори сбърка подаването и топката стигна до играч на Левски.

Второто полувреме започна с прекрасна ситуация за Черно море, който обаче отново стана жертва на слабия десен крак на Сердюк. Украинецът бе изведен на чиста позиция, но загуби време да си наглася топката на левия крак и ударът му бе блокиран.

В 49-ата минута защитата на Левски не се представи добре и топката стигна до Родриго Вилела. Той нагласи топката на Стефан Велев, но ударът му от границата на наказателното поле бе спасен от Михайлов.

Три минути след това Стефанов подаде на Велтон. Той се измъкна от защитник на Черно море и стреля от границата на вратарското поле вдясно от вратата на Дюлгеров, но топката прелетя над напречната греда.

В 53-ата минута нападателят Сердюк закъсня при едно влизане срещу Николай Михайлов и го удари в трупа. В резултат на това вратарят на Левски се стпороли на земята, изпитвайки сериозна болка в областта на корема. Волен Чинков показа жълт картон на Сердюк, който ве втори за деветката на „морето“ и той напусна терена, оставяйки гостите в намален състав. По изражението на Михайлов си личеше, че изпитва много болка. Това наложи влизането на лекърски екип, която с носилка изнесе стражът от терена и го закара директно в едната линейка до игрището. 10 минути по-късно той бе преместен в другата и откаран в болница.

Тепърва предстои да се разбере какво е състоянието на вратарят, но почти сигурно той ще пропусни следващите мачове срещу Лудогорец за Купата и ЦСКА за първенството.

В 69-ата минута гол беше отменен и за Черно море. Матиас Курьор се измъкна зад гърба на отбраната и реализира покрай Андреев. Попадението обаче не беше зачетено заради засада.

Левски успя да открие резултата пет минути по-късно. Георги Миланов изведе по отличен начин отляво в наказателното поле Стефанов, който опита да комбинира със свой съотборник, но се получи рикошет в крака на Даниел Димов и топката попадна във вратата - 1:0.

В седмата минута на продължението Марин Петков реши всичко в мача, след като малко преди това се появи от резервната скамейка, Уелтон намери юношата на Левски на дузпата и той с левия крак не сбърка да забие топката под напречната греда.

С успеха си Левски събра 42 точки и вече изостава само на три от Черно море в битката за класиране в топ 3.

Левски - Черно море 2:0
1:0 Даниел Димов 74
2:0 Марин Петков 90+7
Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 19. Билал Бари, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 91. Драган Михайлович

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия, 77. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк